Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Perpetuum Jazzile po več kot 10 letih znova v ......


KULTURA

| |
07.11.2013      13:15
A A

Perpetuum Jazzile po več kot 10 letih znova v Polhovem Gradcu


Polhov Gradec, 30. oktober – Vokalna skupina Perpetuum Jazzile je večer pred prazniki napolnila večnamensko športno dvorano v Polhovem Gradcu, kjer je poslušalce navdušila s programom, ki so ga naslednji vikend slišale Stožice.


Deli:

Močni ritmi, energični zvoki, sproščeni obrazi, zanimive koreografije – vse to Perpetuum Jazzile naredi zares posebnega. S čudovitim petjem in svojo energijo so pevci povsem navdušili in polhograjsko publiko spravili na noge, da je skupaj z njimi zapela in se zazibala. Občinstvo je bilo priča, lahko bi rekli, kar mali generalki za koncert, ki ga je ena najbolj priljubljenih in uspešnih slovenskih vokalnih skupin nato v začetku novembra pripravila v ljubljanskih Stožicah. V dveh urah, ki sta minili trenutku podobno, so poslušalci lahko prisluhnili nekaterim programskim novostim in nekaterim starim uspešnicam, ki jih zbor izvaja a cappella. Koncertni repertoar je bil tudi tokrat pisana množica različnih glasbenih zvrsti, kar ne preseneča, saj lahko predloge za pesem poda prav vsak član. Najpogosteje se na njihovem seznamu znajdejo tiste, ki so jim najbolj všeč, kar je seveda glavni pogoj, nekatere druge pa tudi zato, ker je to dobro za njihovo blagovno znamko. Končno odločitev o izboru pesmi poda 4-članski glasbeni zbor in izbrane gredo v predelavo. Priredbe so jim v preteklih letih pisali razni aranžerji iz tujine, zadnji dve leti pa priredbe piše tudi nekaj članov skupine, ponosno povedo. Izvedbo pa zadnjih nekaj let ustvarjajo in pilijo skupaj z umetniškim vodjo Pedrom Karlssonom. Njihova izvedba je dovršena, kar se posebej opazi pri nadvse sproščenem nastopu, pri energiji in uživanju, ki ju opazimo prav pri vsakem izmed članov skupine, vse to pa publiko premami, da se prepusti ritmom in uživa skupaj z njimi.

Vokalna skupina Perpetuum Jazzile, ki poslušalce doma in po svetu s svojevrstno glasbo razveseljuje že dobrih 30 let, je v Polhovem Gradcu že nastopila, in sicer pred nekaj več kot desetimi leti. Takrat sicer na odru Kulturnega doma Jakoba Trobca, ki pa bi bil danes prav gotovo premajhen, saj se je članstvo zbora precej povečalo, okrog 50 jih danes prepeva. Poleg tega se zbor tudi sliši drugače, mikrofoni in ozvočenje namreč zavzamejo veliko prostora. Premajhna bi bila tudi dvorana, saj se je prepoznavnost skupine v zadnjih desetih letih zelo povečala; tokrat je večnamensko športno dvorano obiskalo okrog 1.000 ljudi. A publika ostaja enaka, kar je tudi razlog, da so se nastopajoči vrnili. "Že pred 10 leti smo bili zelo lepo sprejeti, zato smo se odločili, da je skrajni čas, da se vrnemo," pravijo. In verjamemo, da tudi tokrat niso razočarali. Prijazno jih je sprejel in nagovoril župan Franc Setnikar, ki jim je tudi v prihodnje zaželel velikih glasbenih uspehov, tako doma kot v tujini, ter jih znova povabil v Polhov Gradec. Za prekrasen glasbeni večer sta se zahvalila tudi predsednik lokalnega kulturnega društva Gregor Čuden, ki je pohvalil ne le njihov glas, pač pa tudi stas, ter njihova nekdanja članica in Polhograjka Romana Jankovec. Ta je omenila napor in trud, ki ga pevci vlagajo v pripravo takšnih koncertov ter se jim z zadovoljno in navdušeno publiko tudi poplača. Tudi sami pravijo: "Naše platno je oder, naše barve so naši glasovi, mešamo jih in združujemo, dokler ne nastanejo mojstrovine. Zadovoljni obrazi so naš zagon in potrditev, da to, kar ustvarjamo, počnemo s srcem in predanostjo." Naj jim to uspeva še dolga leta.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.