Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno. Padavine, predvsem plohe in nevihte, se bodo razširile na vso Slovenijo ter ponehale v večernem ali nočnem času. Nekatere nevihte bodo spremljali močnejši nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča. Osvežilo se bo.
20°C | 28°C
ponedeljek, 26.06.2017
18°C | 31°C
torek, 27.06.2017
18°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 24°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 14h
Popoldne bodo še možne močnejše nevihte z nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča.
20°C
28°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Martinovanje s Kulturo


KULTURA

| |
19.11.2015      18:14
A A

Martinovanje s Kulturo


Fantovski zbor z Dobrove se je skupaj s folkloristi iz Mengša udeležil martinovanja, ki je v okviru občinskega praznika Občine Sveti Martin na Muri potekalo od 6. do 14. novembra.


Deli:

Skozi sobotno megleno jutro so počasi prodirali sončni žarki, ko se je skupina pevcev in folkloristov z avtobusom odpravila na pot proti Sv. Martinu na Muri, na Hrvaško, na vzhodno mejo, ki je zaradi beguncev postala medijski vsakdan. To ni vplivalo na dobro voljo, saj se je kmalu na avtobusu zaslišala pesem, ki je skupaj s harmoniko vztrajala vso pot  in tudi pozdravila prve obiskovalce ter kuharske mojstre martinovanja. Pričel se je drugi dan prireditve, ki jo domačini imenujejo Veliko Martinje. Na trgu se je že kadilo iz loncev, v katerih je 40 ekip pripravljalo svoj golaž za ocenjevanje. Tudi v našem kotlu je že vrelo, saj je za to poskrbela ekipa, ki je v kraj prišla prejšnji dan. Pohiteli smo s pripravo stojnice in jo napolnili z domačimi slovenskimi dobrotami (od gorenjske zaseke, orehovih, pehtranovih, ocvirkovih potic do medenih skrivnosti), ki so jih za to priložnost pripravili Margita Vehar iz Srednje vasi in čebelarstvo Božnar. Izdelke so dopolnjevali letaki, tudi o kulinaričnih posebnostih Blagajeve culice in ljubljanskega zaledja. Bili smo ponosni na gotovo najbolj obloženo in najlepšo stojnico ter pohvalo domačega župana, ki ni skrival zadovoljstva nad našo udeležbo. Povabil nas je na ogled kraja, ki se lahko pohvali z razvojno naravnanostjo tako na področju turizma kot gospodarstva, saj nova obrtna cona že daje vidne rezultate in nova delovna mesta. Medtem, ko si je del ekipe ogledoval kraj, je drugi del skrbel za kuho golaža in postrežbo na stojnici. Dobrote so kot dnevna svetloba počasi izginjale in sledil je zaključni del dneva, ko smo podelitev priznanj kulturno obogatili fantovski zbor z Dobrove ter mladinska in odrasla folklorna skupina iz Mengša. Zadovoljni z nastopom in celotnim dnevom druženja s sosedi Hrvati smo zabavo nadaljevali pod šotorom, kjer so Mladi Stoparji poskrbeli, da se je plesalo do zadnjega. In to smo bili mi, gostje iz Slovenije. In kakšna je bila pot nazaj? Dobra volja od prvega do zadnjega metra. Zahvaljujemo se občini in Heleni Čuk za sodelovanje, za pripravo gradiva in izdelkov naših obrtnikov, ki so nam omogočili, da smo kvalitetno predstavili svoj kraj.

 

Matjaž Dolinar

za Fantovski zbor Dobrova
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.