Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

DANES
32°C
15°C
JUTRI
33°C
18°C
6119

Drsališče v Gabrju

Občina Dobrova - Polhov Gradec je tudi letošnjo zimo postavila drsališče za vse ljubitelje zimskih radosti. Drsališče v Gabrju je obratovalo od 1. decembra lani do 3. marca letos, skupaj 93 dni, odprto je bilo vsak dan od 16. do 19. ure, ob sobotah, nedeljah in praznikih pa od 13. do 19., za skupine manjših in večjih drsalcev pa tudi po dogovoru. Drsanje na drsališču, velikem 330 kvadratnih metrov, je bilo za otroke do 15. leta brezplačno. Zabeležili smo 1221 izposoj drsalk, 27 obiskov pa so v dopoldanskem času januarja in februarja izvedle tudi skupine iz osnovnih šol in vrtcev.
V skladu z letnimi programi športa za posamezna leta občina Dobrova - Polhov Gradec omogoča obema našima šolama in vrtcema tudi brezplačno uporabo drsališča in drsalk za organizacijo športnega dneva. Tako je Vrtec Dobrova organiziral 4 športne dopoldneve, učenci OŠ Dobrova so se devet dopoldnevov prepuščali športnemu duhu na drsališču, OŠ Polhov Gradec je za svoje učence organizirala 5 športnih dnevov, po eno dopoldne pa so uživali na ledeni ploskvi tudi učenci POŠ Šentjošt in POŠ Črni Vrh. Janarja smo v sodelovanju s ŠAD Mavrica za najmlajše prvič organizirali tečaj drsanja, udeležilo se ga je 30 tečajnikov. Dodatno pa se je izvedla tudi vodena ura drsanja za odrasle, vaditelji so drsali med drsalci in jih spoznavali z drsalnimi osnovami.

 

Simona Kostrevc, Občina Dobrova - Polhov Gradec

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi