Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

DANES
32°C
17°C
JUTRI
33°C
19°C

Dan dejavnosti Čebele

V četrtek, 14. aprila 2022, smo imeli z učenci Podružnične osnovne šole Črni Vrh prav poseben dan - dan dejavnosti z naslovom Čebele.
Z jutranjim avtobusom smo se odpeljali v Polhov Gradec. Po zajtrku na matični šoli smo se odpravili v Polhograjsko graščino, kjer smo si ogledali razstavo o Eli Peroci, ki so jo pripravili učenci in učitelji naše šole. Nad njo smo bili navdušeni in jo toplo priporočamo v ogled. Nato smo se odpravili do Čebelarskega doma. Gospa Malči s Hiše medu Božnar nas je sprejela in za nas pripravila zelo zanimivo in poučno predavanje o čebelah. Izvedeli smo veliko novega, nato pa nas je čakalo slastno preizkušanje različnih vrst medu. Po pokušini smo imeli delavnico, vsak učenec je izdelal svojo svečko. Po delavnici pa nas je čakalo še eno presenečenje. Dobili smo čebelarska pokrivala in čebelar Primož nas je odpeljal do panjev. Pokazal nam jih je in za nas našel še matico. To je bilo res posebno doživetje. Po obisku njihove trgovinice smo se odpravili do avtobusne postaje, kjer smo počakali avtobus za Črni Vrh. V šoli smo nato še ustvarjali. Vsak je izdelal svojo panjsko končnico. Slikali smo motive iz vsakdanjega življenja na kmetiji. Iz njih smo izdelali čebelnjak, ki krasi našo šolo.
Ta dan je bil nekaj posebnega. Čebele so res enkratna bitja.
Lucija Peklaj

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi