Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

DANES
13°C
7°C
JUTRI
12°C
0°C
7402

Boljši GSM signal v Butajnovi in Kurji vasi

V lanskem letu sta občini Dobrova - Polhov Gradec in Horjul skupaj pristopili k projektu za izboljšanje pokritosti z GSM signalom v polhograjski in horjulski dolini. Odločili sta se za postavitev oddajnika oziroma bazne postaje na Samotorici, ki bo z GSM signalom pokrila naselje Butajnova, Kurjo vas in del občine Horjul, kjer je telefonski signal trenutno še zelo slab. Naloga oddajnika je namreč  zagotavljanje povezave med mobilnim telefonom in omrežjem. Oddajnik bo imel tri antene, dve bosta usmerjeni na polhograjsko stran, ena pa na horjulsko, skladno s tem pa si bosta občini razdelili tudi stroške projekta.

Najprej je bilo treba izvesti postopek lokacijske preveritve. Občina Horjul je junija na seji občinskega sveta s potrditvijo elaborata lokacijske preveritve omogočila nadaljnje postopke za postavitev oddajnika. Občini pa trenutno čakata na gradbeno dovoljenje.

lo

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi