Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 17.08.2018

jasno
Ponoči bo jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 16, ob morju 18 °C.
15°C | 31°C
sobota, 18.08.2018
16°C | 31°C
nedelja, 19.08.2018
16°C | 31°C
ponedeljek, 20.08.2018
17°C | 31°C
Opozorila
Četrtek, 16.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Bakle in veselje na Kalvariji


NOVICE

| |
18.03.2018      10:45
A A

Bakle in veselje na KalvarijiDeli:

V petek, 9. marca, ob 19. uri je bilo v cerkvi v Polhovem Gradcu bolj veselo in živahno kot običajno, saj se je tam zbralo skoraj 100 mladih. Skupnost katoliške mladine Slovenije je organizator srečanj Ljubljana skupaj. Začela so se v postnem času lanskega leta, letos pa v prvi polni sezoni načrtujejo 4 srečanja, in sicer na naslednje praznike: vsi sveti, advent, post in binkošti. Srečanja so nastala na pobudo mladih z željo po druženju, spoznavanju, molitvi in slavljenju ob glasbi. Ta petek je v cerkvi nastopal akustični Stična band, petju se je pridružilo tudi mlado občinstvo, nato je Janez Krmelj, misijonar z Madagaskarja, navdihujoče pričal o vlogi mladih v cerkvi na Madagaskarju in v Sloveniji. Po polurni adoraciji, torej čaščenju najsvetejšega s petjem in molitvijo, pa so krenili v obliki procesije, osvetljene z baklami, proti Kalvariji. Simbolno so na čelu procesije nosili velik lesen križ.  Ob postajah križevega pota so brali o križanju Jezusa. Na vrhu so se zbrali v kapelici s preprostim oltarjem, ki je bila zgrajena že pred 200 leti, sprva kot senčni paviljon, šele kasneje je postala zaprt objekt z zvonom v strehi, in ob soju sveč zapeli nekaj pesmi in dobili blagoslov našega župnika. Po tem mrzlem pohodu so se ogreli v župnišču, kjer je ga. Marjana z lokalnimi gospodinjami in mladimi pripravila prigrizke, potem pa so nasmehi in pogovori razsvetlili prostore, marsikdo pa se je preskusil tudi v namiznem nogometu.


Sebastjan Vehar, foto: arhiv SKAM
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 461
Izšla: 02.07.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
16.08.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.