Logo MojaObčina.si

Dobje

JUTRI
26°C
18°C
TOR.
29°C
13°C

PRVIČ PREČKALI PREHOD ZA PEŠCE V DOBJU

Otroci spadajo med ranljivejše skupine v cestnem prometu, zato predstavlja njihova varnost pomemben element v kompleksnem področju prometne varnosti. Otroci so zaradi  neizkušenosti in razigranosti, dokaj nepredvidljivi, zato je učinkovito načrtovanje varnejših šolskih poti in primerne infrastrukture, izrednega pomena za varnost otrok v prometnem vsakdanu. Osnovne zahteve za pešcem prijazno infrastrukturo so privlačnost poti, prometna varnost, dostopnost peš površin za vse skupine pešcev in hodljivost.  V Občini Dobje so tako s sredstvi Direkcije RS za infrastrukturo in lastno finančno participacijo, uspeli urediti krajši odsek pešpoti ob regionalni cesti R2-424 Črnolica-Dežno, ter vzpostaviti in urediti prvi prehod za pešce v občini,   vključujoč talno in svetlobno prometno signalizacijo z merilniki hitrosti.  Prvošolčki OŠ Dobje so  z učiteljico Magdo Doberšek,  vodjo policijskega okoliša Miranom Fuchsom s PP Šentjur ter županom Občine Dobje, Francom Leskovškom, dne   15. 10. 2021  prvič prečkali sodoben in tematsko oziroma šolskemu okolju prilagojeno urejen prehod  za pešce. Kasneje pa so slednje skupaj z vzgojitelji in policistom ponovili še otroci dveh skupin Vrtca Dobje.

 

Otroci so pod budnim strokovnim vodstvom policista naučili osnov prečkanja prometno obremenjene regionalne ceste na prehodu za pešce in ponovili osnovna pravila vedenja v prometu  za varen prometni vsakdan.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi