Logo MojaObčina.si
JUTRI
2°C
2°C
SOB.
3°C
2°C
973

Obvestilo o zbiranju vlog zaradi posledic suše v letu 2022

Na podlagi sklepa Ministrstva za obrambo, Uprave Republike Slovenije za zaščito in reševanje št. 844-18/2022-13-DGZR, z dne 12. 8. 2022, Občina Dobje zbira vloge oškodovancev, ki so utrpeli škodo zaradi posledic suše 2022 na prizadetih območjih v Občini Dobje.

Občina Dobje bo vloge zbirala do 23. 9. 2022 do 12.00 ure.

V skladu z veljavno Uredbo o metodologiji za ocenjevanje škode (Uradni list RS, št. 67/03, 79/04, 33/05, 81/06 in 68/08) lahko škodo na kmetijskih pridelkih prijavljajo le tisti oškodovanci, ki so dejansko imeli škodo na kmetijskih kulturah in je le-ta večja kot 30% običajne letne proizvodnje kmetijskega pridelka. Oškodovanci morajo upoštevati, da mora biti skupna površina prizadetih kmetijskih zemljišč najmanj 1 ha primerljivih kmetijskih površin in da se prizadete površine nahajajo na območju Občine Dobje.

Vloga - Obrazec 2 »Ocena škode v tekoči kmetijski proizvodnji na pridelkih, povzročene po naravni nesreči« je oškodovancem v času uradnih ur na voljo na sedežu Občine Dobje in na spletni strani občine www.dobje.si.

Obrazec 2 mora biti 2x podpisan s strani oškodovanca in mora vsebovati naslednje podatke:

  • ime in priimek nosilca kmetijskega gospodarstva
  • davčna številka nosilca
  • naslov nosilca
  • KMG-MID iz registra kmetijskih gospodarstev. Če KMG-MID ni urejen na datum 31. 5. 2022, ni upravičen do državne pomoči.
  • GERK – številka GERK-a
  • VRSTA KULTURE in ŠIFRA – seznam priznanih kultur iz Uredbe o metodologiji za ocenjevanje škode
  • POŠKODOVANOST – dejanski odstotek poškodovanosti
  • POVRŠINA POŠKODOVANE KULTURE – dejanska površina poškodovane kulture v arih v GERK-u

 

Prosimo vas, da na obrazec dopišete telefonsko številko in vlogi priložite kopijo zbirne vloge za leto 2022, kopijo zavarovalne police, če so posevki zavarovani in slike prizadetih kultur.

 

Izpolnjene in podpisane vloge je potrebno oddati na Občino Dobje v času uradnih ur oz. pošljete priporočeno na naslov Občina Dobje, Dobje pri Planini 26, 3224 Dobje pri Planini najkasneje do petka, 23. 9. 2022 do 12.00 ure.  Za informacije se obrnite na Lidijo Čadej, tel. št. 03 746 60 33 ali lidija.cadej@dobje.si.


Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi