Logo MojaObčina.si
DANES
22°C
15°C
JUTRI
22°C
11°C
Oceni objavo

Tržni dan – tradicija vaških sejmov – Barbarno 2023!

Prijava za prodajo na prodajnih stojnicah - Tržni dan Barbarno 2023
V Društvu za oživitev gradu Borl skupaj z občino Cirkulane in ostalimi sodelavci v sklopu dogodka Barbarno, ki ga povezujemo s farno cerkvijo sv. Barbare in grofi Sauer,  ohranjamo tradicijo vaških sejmov. Sejem kot oblika občasnega kupčevanja je skozi stoletja, vse do današnjih dni, ohranil pomembno vlogo. Tradicionalni sejem je omogočal pregled nad ponudbo blaga in njegovo kakovostjo, kar je kupcem olajšalo izbiro in nakup. V Cirkulanah je v drugi polovici 19. stoletja bilo pet sejmov.  
Obveščamo vas, da zbiramo prijave za prodajo na stojnicah v Cirkulanah na Barbarnem, ki bo letos v nedeljo, 3.12.2023 v sklopu tržnega dneva in obujanja tradicije vaških sejmov. 

Na ta tržni dan bo na stojnicah možna prodaja  lokalnih izdelkov domače obrti, suhe robe, sadja, zelenjave, mlečnih izdelkov in sirov, moke, kruha in pekovskih izdelkov, namazov, prigrizkov, olja, kisa, vina, sokov in drugih pijač, medu, mesa in suhomesnatih izdelkov in prodaja ter strežba lokalne hrane in pijač.

Za prodajalce bo s strani organizatorja brezplačno zagotovljeno:

  • Prodajna stojnica in po potrebi električni priključek.
  • Pridobljeno skupno soglasje za prodajo izven-poslovnih prostorov.
  • Objava nazivov prodajalcev in vsebine ponudbe na vabilih pred sejmom.
  • Objava in možnost predstavitve ponudbe preko ozvočenja v času sejma.


Pogoji za pridobitev brezplačne stojnice in storitev v sklopu tržnega dneva Barbarno 2023:

  • Poslana prijava najkasneje do ponedeljka, 20.11.2023 (prijavni obrazec)
  • Ustrezno urejena registracija za prodajo na premičnih stojnicah ter izdelke iz zgornjega seznama v dopisu.
  • Izvajanje prodaje v času med 8. in 12. uro v nedeljo, 3.12.2023


Povezava do obrazca je tukaj
 

Povezave

www.borl.si

Oglejte si tudi