Logo MojaObčina.si
DANES
8°C
3°C
JUTRI
9°C
4°C
Oceni objavo

Fašenk - cirKULane 2024

Prevrite ali bo letos tudi v Vareš - cirKULane prišla rusa?


Rusa, kot stari haloški lik, ki prinaša srečo k hiši. Je simbol plodnosti na kmetiji. S sabo prinaša veliko dobre volje, ukroti pa tudi preživahne otroke. Gonjač ali forman jo hoče na vsak način prodati. Pogajanja s kupcem, ki je gospodar kmetije, so težka in trda, ker je rusa neobvladljiva.
Obhodi korantov, so vpisani na UNESCOv seznam svetovne nesnovne dediščine. Tradicionalni pustni liki iz Haloz, haloški korant iz zajčjih ali kozjih kož je osrednji lik v etnografskem delu fašenka skozi Cirkulane.


Vabljeni v soboto, 10.2.2024 ob 10 uri - crKULane.


---
Skupine za vključitev v povorko se lahko prijavijo pri Turističnem društvu Cirkulane: td.cirkulane@gmail.com

Oglejte si tudi