Logo MojaObčina.si

Cirkulane

DANES
6°C
-4°C
JUTRI
9°C
-3°C

Barbarno 2015 - Cirkulane

Društvo za oživitev gradu Borl že osmo leto vabi na tradicionalno prireditev, ki v Cirkulanah poteka na god naše farne zavetnice Sv. Barbare. Poleg sejma se bodo ta dan v središču kraja odvijale številne aktivnosti, s katerimi želimo opozoriti na bogato kulturno dediščino Cirkulan, zlasti v povezavi z gradom Borl. Njegovo blagorodje Jurij Friderik Sauer in milostljiva gospa Marija Barbara bosta pripotovala v kočiji in ob spremstvu častne garde v sijaju starih oprav k pozni sveti maši v Cirkulane. Na trgu pred cerkvijo bosta nagovorila potomce svojih nekdanjih podanikov in sprejela »gornino« od vinskega pridelka ter dajatve kmečkih žena. Za pestro in zabavno dogajanje bodo tudi letos poskrbeli različni gostje in skupine, ki ohranjajo grajsko tradicijo v Sloveniji.
Dogajanje na prostem bomo zaključili s strokovnim programom v večnamenski dvorani, kjer bomo s predstavitvijo brošure, predvajanjem oddaje o Borlu in kulturnim programom obeležili 10-letnico delovanja Društva za oživitev gradu Borl.

8.00 Rana sveta maša v cerkvi sv. Barbare
9.00 Tradicionalno jutranje oznanilo v Varežu
9.00-12.30 Semanji dan: pestra ponudba in izbira, izbrana kulinarika po starih receptih, predstavitev kovača iz Koprivnice in drugih obrti
9.55 Prihod Jurija Friderika Sauerja in milostljive gospe Marije Barbare Sauer z Borla
10.30 Pozna sveta maša v cerkvi sv. Barbare
11.30 Sprehod grofovskega para med stojnicami na trgu, predaja dajatev, program članov društva Cesarsko-kraljevi Ptuj ter srečanje z grofom Ivanom III. Draškovićem in njegovo gospo Barbaro s Klenovnika
12.30 Program v večnamenski dvorani:
- Predvajanje oddaje Sledi: Borl - speči grajski lepotec,
avtorice dr. Polone Pivec, RTV Slovenija - TV Maribor
- Predstavitev brošure ob 10-letnici DgB:
S srcem za Borl: deset let dela Društva za oživitev gradu Borl (2005-2015)
- Kulturni program: Mateja in Katarina Golc (violončelo, violina)

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi