Logo MojaObčina.si
DANES
12°C
-2°C
JUTRI
12°C
-0°C
Oceni objavo

Slovesen sprejem mladih olimpijcev iz občine Cerklje v Lahovčah

V soboto (3. februar) zgodaj zjutraj se je v vrnila v Slovenijo naša, 52 članska reprezentanca, ki se je med 19. januarjem in 2. februarjem udeležila četrtih Zimskih mladinskih olimpijskih iger v Južnokorejskem mestu Gangwonu. Slovesnega sprejema mladih olimpijk iz občine Cerklje na Gorenjskem Tie Malovrh iz Raven in Teje Pavec iz Šmartnega in olimpijca Aljaža Janharja iz Lahovč,  ki so osvojili olimpijske kolajne, se je v soboto popoldne v  Lahovčah, na Janharjevi domačiji, udeležilo veliko ljudi, med njimi tudi župan Občine Cerklje na Gorenjskem   Franc Čebulj, ki je  mladim uspešnim športnikom, udeležencev 4. Zimskih mladinskih olimpijskih  igrah v Južni Koreji čestital za izjemne dosežke.

Slovenija je skupno osvojila šest odličij.Srebro je osvojila mešana  ekipa v nordijski kombinaciji Tia Malovrh, Teja Pavec, Aljaž Janhar in Lovro Perci Seručnik. Teja Pavec je osvojila z vrhunsko predstavo v nordijski kombinaciji še srebrno kolajno, bronasto kolajno v nordijski kombinaciji pa je dodala k slovenski zbirki kolajn Tia Malovrh. Na sprejemu v Lahovčah sta za veselo razpoloženje ob sprejemu skrbela harmonikar Franci Uršič iz Mekinj in kitarist Igor Franko iz Lahovč in mladim športnikom izrekla čestitke. Domači so jim izročili vrtnice, prejeli so veliko čestitk, pripravili  pa so jim veliko različnih domačih dobrot, sadnih napitkov in čajev. Že v nedeljo, 4. februarja so vsi trije mladi smučarji odšli na svetovno mladinsko prvenstvo v Planico.

Besedilo in foto Janez Kuhar

Oglejte si tudi