Logo MojaObčina.si

Cerklje na Gorenjskem

DANES
10°C
-1°C
JUTRI
10°C
-7°C
4626

Rešene štorklje lepo okrevajo

Župan Občine Cerklje na Gorenjskem je dne 4. 7. 2019 organiziral reševanje štirih štorkljinih mladičev s strehe župnišča v centru naselja Cerklje na Gorenjskem, ki so bili po reševalni akciji veterinarsko oskrbljeni in premeščeni v zavetišče. Namreč štorklja samica zaradi poškodbe peruti ni mogla leteti in tako hraniti štirih mladičev, samec pa kljub nastavljeni hrani, mladičev ni oskrboval.

Štroklja z mladiči je varno nastanjena v Zatočišču za zaščitne prostoživeče živali na Muti, od koder jih bodo v avgustu spustili nazaj v naravno okolje, da se bodo lahko pripravljale na samostojno življenje in selitev v Afriko.

Več o rešenih štrokljah v prispevku vodje zavetišča dr. Zlatko Goloba na voljo TUKAJ.
Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi