Logo MojaObčina.si
DANES
24°C
9°C
JUTRI
25°C
12°C
Oceni objavo

Počastili spomin na Ivana Hribarja

Kulturno društvo Folklora Cerklje je v petek, 26. aprila pripravila v župnijski dvorani Jožefa Kvasa  v Cerkljah na Gorenjskem odmevno prireditev v spomin na politika, diplomata, publicista, ljubljanskega župana in slovenskega bančnika, a po srcu Cerkljana,  Ivana Hribarja.  Po srcu je bil Cerkljan, ki je po načrtih češkega arhitekta Jana Vladimirja Hraskyja  prenovil Ukežovo hišo v Hribarjevo vilo v središču Cerkelj. To je bila počitniška vila za občasna bivanja tega zavednega Slovenca.  Na prireditvi so predstavili v dveh delih življenjsko zgodbo Ivana Hribarja, ki je bil rojen 19.septembra 1851 leta  v Trzinu, umrl pa 18.aprila 1941 leta.

S plesi in pesmimi so z nastopi navdušili Folklorna skupina Kulturnega društva Folklora Cerklje  s Spletom Prekmurskih plesov Pozvačin ob glasbeni spremljavi Godbe Cerklje,  Ljudski godci  Cerkljanski gavnarji, Otroška folklorna skupina iz Vrtca Murenčki  Cerklje s tremi plesi, med njimi tudi ljudskim plesom  Nekdo po cesti gre, Ženski pevski zbor  Trzinke iz Trzina, pa je zapele ubrano pesmi Škrjanček poje, žvrgoli in Kje je sonce. Pevci skupine Klasje iz Cerkelj pa so zapeli dve pesmi Le kje so zdaj tisti fantiči, kako se ti meni dopadeš. Navdušila pa je s plesom  na Avsenikovo skladbo Bolha za pomoč  Plesna skupina Lepi čeveljci KUD Ivana Hribarja Trzin. Spominski dan je bil načrtovan na vrtu Hribarjeve vile v Cerkljah, vendar so jo morali zaradi slabega vremena prestaviti v župnijsko dvorana  Jožefa Kvasa, ki je bila nabito polna.

Besedilo in foto Janez Kuhar, Cerklje, 27.4.2024

Oglejte si tudi