Logo MojaObčina.si
JUTRI
18°C
6°C
NED.
15°C
3°C
2791

Na ogled razstava Pomlad v Tabru

V galeriji zimskega vrta Doma starejših Taber v Šmartnem pri Cerklja so člani Likovne sekcije pri Društvu upokojencev Cerklje v sredo, 22. februarja 2023 odprli v Domu Taber v Šmartnem likovno razstavo z naslovom Pomlad v Tabru. Na ogled bo do sredine meseca maja 2023.  Likovna dela so nastajala od lanske jeseni do danes. Likovna dela so razdeljena v tri sklope in sicer o pisatelju Matevžu Ravnikarju Poženčanu. Dvanajst slik so uporabili za letošnji stenski koledar, ostala likovna dela pa so na temo Pomlad v Tabru, nekaj med njimi pa je tudi tihožitja in slik krajin. Na ogled je v različnih tehnikah skupaj 29 likovnih del, med njimi pa izstopa tudi kaligrafija Silve Česen Poženčanovo berilo. Kot je povedala predsednica Likovne sekcije Zofija Hacin, se slikarji dobivajo v prostorih osnovne šole  na likovnih delavnicah enkrat na 14 dni Delavnice se udeleži 12 do 15 likovnikov. Razstavo si je ob otvoritvi v Domu Taber ogledala tudi predsednica Društva upokojencev Cerklje na Gorenjskem Marta Hočevar in pohvalila razstavo ter jim zaželela uspešno delo tudi v letošnjem letu.Besedilo in foto Janez Kuhar, Cerklje, 22.2.2023

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi