Logo MojaObčina.si

Cerklje na Gorenjskem

JUTRI
25°C
17°C
NED.
28°C
17°C
2381

JP CČN Domžale z opozorilom za gospodinjstva - Čistilni in vlažilni robčki

Spoštovani,

CČN Domžale - Kamnik se ob prihajajočem Svetovnem dnevu voda, ki ga obeležujejo v petek, 22. marca, obrača na vsa gospodinjstva z njihovega sprejemnega območja, da jim precejšnje težave namreč povzročajo čistilni in vlažilni robčki, ki prepogosto končajo v naših WC-školjkah in zatem v javnem kanalizacijskem sistemu. Ti naj bi bili biološko razgradljivi, a v odpadni vodi ne razpadejo kot toaletni papir, pač pa se ovijajo okoli elementov v kanalizacijskem sistemu, kot so črpalke, grablje in ostala oprema. Nesnago morajo ročno čistiti zaposleni v komunalnih podjetjih, kar je ne le zamudno, pač pa tudi higiensko oporečno. 
Vse, ki jih uporabljate, naprošajo, da jih odvržete med ostale odpadke, nikakor pa ne v straniščno školjko!
 Ob tej priložnosti vas tudi obveščajo, da v EU – prav zaradi tovrstnih težav - že pripravljajo standarde za označevanje tistih izdelkov, ki jih bo mogoče odvreči v kanalizacijo.

 

https://www.facebook.com/ccn.domzale.kamnik

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi