Logo MojaObčina.si

Celje

DANES
33°C
17°C
JUTRI
34°C
15°C
4526

Skupne vstopnice - Stari grad Celje in Tehnopark Celje

Raziskovanju turistične destinacije Celje, kjer si je od leta 2018 možno ugodneje z nakupom skupne vstopnice za Stari grad Celje v kombinaciji s Pokrajinskim muzejem Celje ali/in Muzejem novejše zgodovine Celje, se 19. maja 2021 pridružuje tudi atrakcija Tehnopark Celje.

Povezovanje in sodelovanje med celjskimi institucijami za dvig konkurenčnosti turistične ponudbe mesta Celje v obliki SKUPNIH VSTOPNIC uspešno deluje že od leta 2018 dalje. Stari grad Celje, ki je najbolj obiskana turistična atrakcija mesta, je izhodišče za ogled atrakcij v starem mestnem jedru in obiskovalci lahko preživijo v Celju izjemno poučen in dinamičen dan.

V novih »pokoronskih« časih, ki so za turizem izjemno težki, je še toliko bolj pomembno, da se organizacije med seboj povezujemo, si pomagamo in hkrati s skupnimi produkti krepimo prepoznavnost in konkurenčnost turistične destinacije Celje. V letošnji poletni turistični sezoni pričakujemo povečane prihode domačih gostov, kot tudi prihode tujih gostov z bližnjih trgov (avtotrgi, do 500 km). Celje ponuja ogromno različnih doživetij, ki jih združujemo pod imenom GROFOVSKA DOŽIVETJA za različne ciljne skupine. Nedvomno Celje že od nekaj privlači ljubitelje zgodovine in kulture, s ponudbo »zelenih« outdoor doživetij, nove atrakcije Tehnoparka Celje – največjega znanstvenega parka v Sloveniji, pa v Celje prihajajo tudi aktivni in urbani raziskovalci, ki iščejo dinamična in zelena doživetja.

Seriji skupnih vstopnic 1) Stari grad Celje – Pokrajinski muzej Celje = 8 EUR / odraslo osebo, 2) Stari grad Celje + Muzej novejše zgodovine Celje = 8 EUR / odraslo osebo, se pridružuje nova skupna vstopnica 3) Stari grad Celje + Tehnopark Celje po ceni 15 EUR / odraslo osebo, ki bo v prodaji od 19. maja 2021. Vse tri kombinacije skupnih vstopnic bodo na voljo v TIC Stari grad Celje, posamezne pa na prodajnih mestih Pokrajinskega muzeja Celje, Muzeja novejše zgodovine Celje in Tehnoparka Celje. Vse skupne vstopnice so na voljo so tudi v spletni trgovini na www.visitcelje.eu

Mag. Milena Čeko Pungartnik,

direktorica zavoda ZAVOD ZA KULTURNE PRIREDITEV IN TURIZEM CELEIA CELJA

»Veseli me, da so se v Tehno parku Celje odzvali naši pobudi po sodelovanju in menim, da bo ta skupni produkt v Celje privabil tako nove obiskovalce, kot tudi druge, ki so v Celju že bili, pa iščejo nova doživetja. Obe atrakciji, tako Stari grad Celje kot Tehnopark Celje, sta odprti tako ob sobotah in nedeljah, kar je trenutno redkost v slovenskem prostoru zaradi vseh ukrepov in omejitev. Zavedamo se, da bo letos potrebno biti še posebej konkurenčen na turističnem zemljevidu Slovenije, zato smo že v začetku maja tudi začeli s promocijsko kampanjo #Pomladvmestugrofov, v okviru katere spodbujamo obisk trenutno odprtih atrakcij kot tudi skupne vstopnice.«

Andreja Erjavec,

direktorica javnega zavoda TEHNOPARK CELJE

»S povezovanji sooblikujemo podobo mesta, ki je za turizem ključnega pomena. Skupna vstopnica s Starim gradom Celje oziroma z Zavodom Celeia Celje je korak v pravo smer, v smer dobrih mrež poslovnih partnerskih odnosov.

Obiskovalci mesta bodo s skupno vstopnico imeli možnost doživljanja preteklosti in prihodnosti, ki se lepo prepletata. Na Starem gradu bodo spoznali napete zgodovinske zgodbe Celjskih grofov, v Tehnoparku Celje pa bodo spoznali Tehno grofe, ki so zelo napredni v gradnji, matematiki in fiziki.«

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi