Logo MojaObčina.si

Celje

DANES
8°C
4°C
JUTRI
12°C
6°C
Deli
1176

Odprtje razstave v sklopu projekta »Očistimo celjske hribe«

Celjski mladinski center je v mesecu septembru organiziral čistilno akcijo »Očistimo celjske hribe«, ki je bila pobuda mladinskega centra ter skupine ekološko ozaveščenih dijakov Gimnazije Celje – Center, ki so želeli spodbuditi svoje vrstnike k aktivni skrbi za okolje v katerem živimo. Slednji so v sodelovanju s člani tabornikov Rod II. grupe odredov Celje in mladinskimi delavci iz Celjskega mladinskega centra, pobirali smeti na petih različnih sprehajalnih trasah v neposredni okolici mesta Celje, ki so zaradi svoje priljubljenosti onesnažene s smetmi.

 

Kasneje so, prav tako v mesecu septembru, v Celjskem mladinskem centru izvedli delavnico izdelovanja nakupovalnih vrečk iz recikliranega odpadnega tekstila, pod mentorstvom mlade celjske umetnice Katje Kovše. Oblikovali so izdelke, katerih slogan je bil ozaveščati lokalno skupnost o čistem okolju in so bili razstavljeni v ponedeljek, 4.11.2019, kot del omenjenega projekta. Z odprtjem razstave želijo informirati širšo javnost o recikliranju odpadkov in spodbujati ločevanje le teh, ter opozoriti na pomen čistega lokalnega okolja, filozofije čim manj odpadkov in trajnostne uporabe izdelkov. Razstava v Celjskem mladinskem centru bo na ogled v razstavnem prostoru Celjskega mladinskega centra predvidoma do naslednjega petka, 15.11.2019.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi