Logo MojaObčina.si

Celje

JUTRI
12°C
4°C
SOB.
8°C
5°C
766

Na Glaziji nadaljujemo z izgradnjo krožišča

V teh težkih dneh, ko so zaradi širjenja koronavirusa in posledično pomanjkanja delavcev ter slabše oskrbe z gradbenim materialom nekateri gradbeni projekti ustavljeni, smo 31. marca po enotedenski prekinitvi znova odprli gradbišče na Ljubljanski cesti. Ob upoštevanju vseh zaščitnih ukrepov smo začeli s četrto, predzadnjo fazo izgradnje krožišča na Glaziji, ki bo predvidoma končana v dveh tednih. Dnevi, ko na cesti ni veliko prometa, so dobra priložnost za izvedbo takšnih del, zato kljub delni zapori prometa ne pričakujemo prometnih zastojev. 


Gradbeno podjetje VOC Celje, ki je bilo izbrano za izvajalca del, bo v tem času uredilo rob krožišča, pločnik, in kolesarsko stezo. temu bo sledila še zadnja, peta faza, v kateri bodo gradbinci krožišče asfaltirali, uredili sredinski otok, prehod za pešce na zahodnem izvozu in med drugim namestili prometno opremo. Novo krožišče na Glaziji bo bistveno prispevalo k večji pretočnosti in umiritvi prometa na Ljubljanski cesti. Dolgoročno bo zelo pomembno tudi zaradi načrtovane širitve garažne hiše in ureditve izvoza za reševalna vozila Zdravstvenega doma Celje.

 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi