Organizirana vadba pod vodstvom fizioterapevta poteka vsako sredo popoldan od 15. do 16. ure v prostorih Koronarni klub Celje. Udeležba je za člane Društva pljučnih in alergijskih bolnikov Slovenije brezplačna, lahko se pridružijo tudi nečlani, ki se nato včlanijo v društvo.
Društvo pljučnih in alergijskih bolnikov Slovenije (DPABS) ima cilj sodelovanje v rehabilitaciji ljudi z boleznimi dihal in alergijami. V ta namen organizirajo vadbo pod strokovnim vodenjem fizioterapevta, ki vključuje dihalne vaje, vaje za gibljivost, moč, ravnotežje. Vabijo tudi sorodnike, prijatelje, sosede, sodelavce, ki imajo bolezni dihal, da se jim pridružijo.
Vadba, ki je za člane društva brezplačna, poteka čez celo leto (razen julija in avgusta) na več lokacijah po Sloveniji. Vadbe potekajo v manjših skupinah, zato je število mest omejeno in je potrebna prijava. Prijavite se lahko po e-pošti drustvo@dpabs.si ali na tel. 01 427 44 44 ob torkih in četrtkih med 9. in 13. uro.
V DPABS, ki deluje že 35 let, združujejo bolnike z boleznimi dihal in alergijskimi boleznimi, njihove svojce in zdravstvene delavce na območju celotne Slovenije z 3600 člani. Slaba tretjina članov je astmatikov, ostali so alergiki, bolniki s pljučnim rakom in bolniki s kronično obstruktivno pljučno boleznijo (KOPB).
DPABS ima člane, ki niso bolniki. To so podporniki društva, ki s članarino, donacijami in nekateri tudi z aktivnim sodelovanjem društvu pomagajo pri uresničevanju njihovega poslanstva. Doseči želijo zmanjšanje kroničnih bolezni dihal in alergij prav tako pa tudi omiliti (ekonomske in socialne) posledice bolezni za obolele in njihove družine ter tako zboljšati kvaliteto njihovega življenja.
Svojim članom nudijo rehabilitacijski oddih v zdravilišču Strunjan, organizirajo pa tudi letno srečanje v različnih krajih po Sloveniji, delavnice za bolnike z astmo in KOPB, območna srečanja, druženja, predavanja in pohode ter brezplačno izposojo prenosnih kisikovih jeklenk in izmenjavo izkušenj bolnikov.
Vsak torek med 11. in 13. uro na telefonski številki 051 66 33 85 na vprašanja odgovarja zdravnica specialistka za pljučne bolezni. Vprašanja lahko bolniki napišejo tudi po e-pošti pomoc.pljuca@gmail.com. Ker so nevladna humanitarna organizacija, se na zdravnika lahko obrnejo tudi bolniki, ki niso člani DPABS.
V društvu k članstvu vabijo tudi nove bolnike, njihove svojce kot zdrave podpornike in zdravstvene delavce, da skupaj pomagajo širiti zavest o pomembnosti rekreacije pljučnih bolnikov.


