Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 16.11.2018

pretežno jasno
Danes bo na Primorskem precej jasno, drugod bo delno jasno z občasno nekoliko povečano oblačnostjo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem šibka do zmerna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 10, na Primorskem do 15 °C.
4°C | 11°C
sobota, 17.11.2018
2°C | 7°C
nedelja, 18.11.2018
2°C | 6°C
ponedeljek, 19.11.2018
1°C | 5°C
torek, 20.11.2018
1°C | 3°C
Opozorila
Petek, 16.11.2018 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
11°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Leta 1973 z ligaškim tekmovanjem pričeli tudi ......


ŠPORT

| |
28.02.2018      9:04
A A

Leta 1973 z ligaškim tekmovanjem pričeli tudi mladinci NK PodpečNa treningih so veliko pozornosti posvečali vajam za obvladovanje žoge.
Na treningih so veliko pozornosti posvečali vajam za obvladovanje žoge.
Deli:

Kmalu po članski ekipi so se tudi mladinci NK Podpeč odločili za nastopanje v rednem sistemu tekmovanja v organizaciji Nogometna zveza Ljubljana. Ker v Podpeči in okolici ni bilo nobenega vaditelja nogometa, ki bi bil pripravljen prevzeti treniranje mladinske ekipe, se je te naloge lotil igralec članske ekipe Franc Zalar. Pri delu, še zlasti pri vodenju ekipe na tekmah, mu je pomagal Pavle Gregorka, ki je bil tudi službeni delegat na domačih tekmah.

Mladinska ekipa je svoj prvenec v mladinski ligi skupini C odigrala 2. 9. 1973 v Kresnicah proti Apnarju. Že na tej prvi tekmi so se Podpečani srečali s poskusom goljufanja, saj sta v domači ekipi nastopila dva igralca članske ekipe. Domačini tega sploh niso prikrivali, saj so predložili njuni tekmovalni knjižici, iz katerih je bilo jasno razvidno, da sta prestara za mladinski nivo tekmovanj. Tekmovalna komisija tako ni imela težkega dela in je tekmo registrirala z rezultatom 3 : 0 za Podpeč. Tekma se je sicer končala z rezultatom 2 : 1 za NK Apnar. Podpečani so na tej prvi tekmi nastopili v postavi Meršol Bojan, Rogelj Jože, Zalar Danilo, Javornik Franci, Grča Janez, Jerše Aleš, Močnik Marjan, Rebolj Miro, Rogelj Miro, Zalar Zdene in Zalar Andrej. V rezervi so bili še Žniderič Igor, Krvina Franc in Jerše Alojz. Strelec prvega ligaškega gola za Podpeč je bil M. Rogelj.

Mladinska ekipa je v prvem letu tekmovanja predvsem nabirala potrebne izkušnje, se pa je solidno odrezala v lokalnih derbijih z Borovnico. Doma je sicer doživela poraz z 2 : 3, v Borovnici pa zmagala s 4 : 3. Strelci golov so bili dvakrat I. Žniderič, enkrat A. Zalar, enkrat pa so Borovničani kar sami zadeli v lastno mrežo.

V prvenstvu je premočno zmagala ekipa NK Ljubljana, Podpeč je zasedla osmo mesto. Poleg zgoraj že navedenih igralcev so nastopali še vratar Jože Ferko in igralci v polju Marjan Čuden, Janez Pristavec, Lado Makovec, Janez Lenič, Ivan Taradi, Bojan Šmit, Jože Nagode, Miro Jager in Miro Japelj. Strelci golov so bili Žniderič in Močnik po 6, A. Zalar 3, po 2 M. Rogelj in Javornik, po 1 Čuden, Rebolj in Taradi, za kar 7 golov pa v zapisnikih o odigranih tekmah ni zabeleženih strelcev.

Že v naslednji sezoni 1974/1975 je bila mladinska nogometna ekipa iz Podpeči zelo uspešna. Zabeležila je trinajst zmag, dvakrat igrala neodločeno ter sedemkrat izgubila in se med dvanajstimi ekipami uvrstila na tretje mesto, takoj za ekipama iz Cerknice in Mengša. Odmevne so bile zmage Podpečanov nad vrstniki iz nogometnih klubov Grosuplje, Rakek, Induplati Jarše, Domžale, Apnar Kresnice, Mengeš, Vodice in Mirna. Med strelci golov je izrazito izstopal Žniderič z 22 goli, po 7 so jih zadeli Javornik, F. Krvina in Z. Zalar, 5 jih je dodal še J. Žabkar.

Na obeh lokalnih derbijih so slavili Podpečani. V Borovnici so zmagali 5 : 4 z goli, ki so jih dosegli I. Žniderič 2 ter Javornik, Ivkić, in Nagode po 1, doma v Podpeči pa kar s 5 : 0. M. Čuden je dosegel 3 gole, I. Žniderič pa 2.

Vsekakor vseh pohval vreden dosežek, ki je obetal lepo prihodnost nogometni igri v Podpeči.

(se nadaljuje)

Ivan Zalar

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Brezovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Barjanski List
Številka: 20
Izšla: 28.09.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
16.11.2018 | Družabni dogodki
1. MEDGENERACIJSKA ČAJANKA
16.11.2018 | Tečaji in delavnice
Zvočna kopel s tibetanskimi posodami in gongi
17.11.2018 | Družabni dogodki
PLESNI VEČER - BLED
18.11.201 | Šport
Cjanovca
25.11.201 | Šport
Lubnik
25.11.2018 | Šport
Odbojka – ST. DEČKI 3. krog kvalifikacij DP 2018–19
16.11.2018 | Družabni dogodki
1. MEDGENERACIJSKA ČAJANKA
16.11.2018 | Tečaji in delavnice
Zvočna kopel s tibetanskimi posodami in gongi
17.11.2018 | Družabni dogodki
PLESNI VEČER - BLED
18.11.201 | Šport
Cjanovca
19.11.2018 | Tečaji in delavnice
BIBARIJE - zgodbice, igrice, pesmice in ples za otroke 2-3 leta s starši

Bodite prvi pri oddaji mnenja.