Logo MojaObčina.si

Brezovica

JUTRI
17°C
7°C
SOB.
18°C
6°C
2165

Ali veste, da bo pohod lažji, če boste s seboj vzeli še pohodne palice?

Vedno toplejše vreme nas veselo vabi ven in velikokrat se odločimo za pohod.  Prvo na kar pomislimo je dobra pohodniška obutev in lahka oblačila pa mogoče steklenička vode. Ne pomislimo pa vsi, da bi nam lahko zelo prav prišle tudi palice. Če se s palicami šele spogledujete, vam bomo namignili na kaj biti pozoren pri izbiri . Najprej pa preverimo zakaj se sploh uporablja palice za pohodništvo
 • Palice vas bodo podpirale na vsakem terenu in vaša hoja bo bolj stabilna. Z nastavljanjem dolžine palic jih boste lahko uporabljali tako kot pri vzponu kot pri sestopu.  Močni materiali pohodnih palic nudijo dobro oporo v primeru, da se nanje nenadoma oprete.
 •  Palice lahko odnesejo marsikatero poškodbo, kot je zvin kolen ali stopal ter blažijo pritiske na sklepe ob spustih. Pri prečkanju zahtevnejšega terena je bolje, da palice pospravite v nahrbtnik in se zanesete na dvoje roke. 
 • Prednost palic je tudi hitrejša povpračna hirost in pomoč pri zdrsih 
 • Razgibavanje zgornjega dela telesa, ojačanje rok in dodatna poraba kalorij
 • Odličen pripomoček za hojo po snegu in blatu, pripomorejo k večji stabilnosti in bolj kontroliranemu gibanju
 • Pomoč pri ovirah kot so trnje, pajčevine, preverjanje terena kot npr. za blato, živ pesek ali kače
 • Če izbiramo palice za nordijsko hojo, varnost ni tako pomembna, kot je doseganje enakomerne hoje zato so palice za nordijsko hojo delane z lažjih materialov ki pa niso nujno tako močni kot pri pohodnih palicah.
 • Za nordijsko hojo lahko uporabite tudi vaše palice za pohodništvo, katerim zamenjate samo gumjasti nastavek 

KAKO IZBRATI PRIMERNE PALICE?

 • Palice naj bodo primerne dožine zato da bodo karseda učinkovite. Pa preverimo kako dolge palice potrebujemo: če palice zabodemo 15 cm pred čevlji v tla, morajo biti komolci ukrivljeni pod pravim kotom tik ob telesu. 
 • Palice kupimo take, da imamo še možnost prilagajanja +/- 5 do 10 cm, saj jih bomo ob uporabi prilagajali glede na naklon poti. 
 • Palice so praviloma sestavljene iz večih delov tako, da se lahko ob neuporabi zložijo in pospravijo v nahrbtnik. Nekateri modeli imajo vgrajene blažilce oziroma anti-shock sisteme, ki absorbirajo silo med hojo. Pri večini modelov se to funkcijo lahko izklopi, če je ne potrebujete.
 • Blažilci nam pridejo prav pri spustih, prav tako pa jih priporočamo, če imate oslabljene ali poškodovane gležnje, kolena ali boke.

  Imate dodatna vprašanja ali pa bi si palice želeli pogledati v živo? Vabimo vas v G-sport.si spletno trgovino v poslovalnico na Brezovici pri ljubljani, Za grabnom 7

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi