Logo MojaObčina.si

Brezovica

DANES
7°C
2°C
JUTRI
9°C
2°C

Psihosocialna pomoč v teoriji in praksi

Pretekli vikend sva dve članici občinske ekipe prve pomoči preživeli na dodatnem usposabljanju za nudenje psihosocialne pomoči osebam v stiski, ki ga je organiziralo Območno združenje Rdečega križa Ljubljana. Na Prežganje, ker se je usposabljanje odvijalo, smo se v petek odpravili s kombijem, polnim strokovnih rekvizitov in prehranskih artiklov, ki so nam pomagali ob precej natrpanem urniku predavanj in praktičnih vaj preživeti do nedelje. Poleg teoretičnih vsebin nam je veliko dala tudi izkušnja sobivanja z osebami, s katerimi sicer ne bi preživljali vikendov. Ugotovili smo namreč, da kljub različnostim vedno lahko najdemo skupne točke, na katerih je mogoče zgraditi dober odnos.

Ste vedeli, da včasih zgolj poslušanje zaleže več kot nasvet?

 

Mojca Pristavec Đogić

Ekipa prve pomoči Občine Brezovica

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi