Logo MojaObčina.si

Brezovica

DANES
22°C
11°C
JUTRI
24°C
11°C

Ste vedeli, da morate pritisniti cca. 5 cm globoko?

Na 1. svetovni dan oživljanja, 16. oktobra, smo se spet dobili v Centru starejših občanov v Notranjih Goricah ter obnavljali in pridobivali novo znanje temeljnih postopkov oživljanja. V Sloveniji vsak dan doživi srčni zastoj približno 5 oseb. Izmed teh štiri osebe umrejo. Vsak dan. To pomeni okoli 1.400 oseb na leto. Številka bi bila lahko precej nižja, če bi k osebam, ki potrebujejo pomoč, pristopilo in jim pomagalo več ljudi. Zadnje raziskave kažejo, da se v Sloveniji odloči pomagati le nekaj več kot 30 % oseb (odstotek v zadnjih letih narašča). In tudi med njimi je veliko takih, ki ne vedo, kako se zadeve lotiti. Zato namenite uro svojega časa in izkoristite možnosti brezplačnega obnavljanja prve pomoči, ki so v zadnjih letih pogosto na voljo v različnih krajih po Sloveniji. Prve minute so odločilne, kajti 5 minut po srčnem zastoju začno na možganih nastajati nepopravljive posledice. S temeljnimi postopki oživljanja se ta čas občutno podaljša. V času do prihoda reševalcev lahko vi odigrate vlogo srca. Vlogo življenja.

 

Mojca Pristavec Đogić

Občinska ekipa prve pomoči

KORK Notranje Gorice

Foto: Barbara Sorčan

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Kadrovska Asistenca-stranski
MBA vhodna vrata in okna