Logo MojaObčina.si

Brezovica

DANES
20°C
6°C
JUTRI
16°C
7°C

Skupaj v istem čolnu

Dobrodelno akcijo »24 ur veslanja za dober namen«, ki je potekala na Ljubljanici med 19. in 20. junijem, so letos Kajakaška zveza Slovenije, Kajak kanu klub Ljubljana in Hiša sonca organizirali že sedmo leto zapored. Izkupiček prijavnin, donacij in sponzorskih sredstev bo tokrat namenjen sofinanciranju letovanja otrok iz družin v socialni stiski v letovišču Pacug, ki ga upravlja Zveza prijateljev mladine Slovenije Vič-Rudnik. Udeleženci smo imeli možnost preizkusiti svojo vztrajnost in moči z do 24-urnim veslanjem. Vsak preveslani kilometer je namreč prinesel dodatna sponzorska sredstva. Dosedanji rekord akcije je 165 kilometrov, ki jih je na Ljubljanici vztrajnež sam priveslal v 24 urah. 

Akcije se je udeležila tudi ekipa Zavoda Creatus, ki mu je epidemija novega virusa kot mnogim drugim sicer krepko prekrižala že zastavljene pomladne načrte in cilje, a to ne pomeni, da njegovi člani mirujemo. Poleg tega, da s polno paro urejamo »klubske« prostore, se še vedno trudimo na tak ali drugačen način spreminjati svet na bolje. Če bodo razmere dopuščale, pa imamo za jesen v načrtu že nove pogovorne večere za naše občane z zelo zanimivimi gosti in kot vedno s posebnimi temami, ki bodo znova podirale tabuje. A o tem več v prihodnji številki občinskega glasila.

Člani Zavoda Creatus vam želimo čim bolj brezskrbno poletje in vas spodbujamo, da razmišljate izven okvirov.

 

za Zavod Creatus 

Mojca Pristavec Đogić

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi