Logo MojaObčina.si

Brezovica

DANES
15°C
8°C
JUTRI
15°C
5°C
1890

Pogumno v šolo

Nekateri komaj čakajo prvi september, drugi malo manj. Kljub nekaterim novim omejitvam, so bili šolarji danes veseli, da so prišli v šolo. Otroci iz drugega razreda so veselo pozdravili generacijo za sabo in tako popestrili prvi šolski dan prvošolčkom. Sprejemi so potekali v Osnovni šoli Preserje, na Podružnični šoli Notranje Gorice ter Osnovni šoli Brezovica. Na prvih dveh omenjenih so pozdravili po en razred prvošolcev, na Brezovici pa kar tri.

 

Ravnatelj OŠ Preserje Igor Selan je prvošolčke nagovoril in jim zaželel veliko sreče: »Ne glede na situacijo, sem vesel, da smo se zbrali. Želim vam lep prvi šolski dan in uspešno šolanje.«

 

Ravnateljica OŠ Brezovica Meta Trček je zbrane pozdravila in izrazila zadovoljstvo nad dejstvom, da šolanje vendarle ne bo potekalo na daljavo: »Zelo smo veseli, da si lahko tako rečemo dober dan. Iz vrtca prehajate v veliko, pravo šolo, kar prinaša tudi resne naloge. Prihajate na eno večjih slovenskih šol, Osnovna šola Brezovica bo namreč letos štela kar 972 otrok, od tega jih bo 120 na podružnični šoli v Notranjih Goricah.« Dodala je še, ali bodo morali otroci nositi maske: »Včeraj smo mislili, da bodo morali otroci obvezno nositi maske, nato pa je zvečer prišlo sporočilo, da naj maske uporabljajo le tisti, ki želijo. Maske torej niso obvezne, temveč le priporočilo.«

 

Župan občine Metod Ropret: »Pa ga imamo, prvi šolski dan. Kot rečeno, na veselje vseh nas pouk začenjamo normalno. Vendarle moramo ravnati preventivno in spoštovati priporočene ukrepe. Verjamem, da bo tudi te čudne situacije počasi konec. Kar zadeva samega izobraževanja – je eno zadnjih brezskrbnih obdobij v vašem življenju. Prav bi bilo, da šolo jemljemo kot nekaj pozitivnega.« Na kratko je opisal še vlogo občine: »Na nas, kot ustanoviteljih, je naloga, da zagotavljamo kar se da varne pogoje. V občini verjamem, da temu je tako, saj vsako leto nadgrajujemo. Ena takšnih nadgraditev letos je dograditev in povečanje kapacitet na OŠ Preserje, kar pa ne pomeni, da je naše delo zaključeno, saj nas v prihodnosti čakajo še mnogi projekti.« Prvošolčkom pa je zaželel: »Želim vam, da brezskrbno vstopite v to šolsko leto in ga skupaj preživimo do konca. Srečno in prijetno.«

 

Otroci so po uvodnih pozdravih, nagovorih in nastopih generacije starejših odšli skupaj z učiteljicami v svoje razrede. Verjamemo, da so preživeli dan v pričakovanju novih prijateljstev, navdušenja in odkrivanja novih stvari. Želimo jim marljivo in uspešno šolsko leto.

Eva Povirk

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi