Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.09.2018

jasno
Ponoči se bo povsod razjasnilo, ponekod po nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 15, ob morju okoli 18 °C.
15°C | 30°C
sobota, 22.09.2018
15°C | 17°C
nedelja, 23.09.2018
9°C | 22°C
ponedeljek, 24.09.2018
11°C | 23°C
Opozorila
Četrtek, 20.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
30°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske Občinski svet

3. izredna seja Občinskega sveta Občine ......


OBČINSKI SVET, OBVESTILA

| |
18.10.2017      9:52
A A

3. izredna seja Občinskega sveta Občine BrezovicaDeli:

17. oktobra je potekala 3. izredna seja Občinskega sveta Občine Brezovica, na kateri so z veliko večino potrdili dva sklepa. Najprej so potrdili Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o ustanovitvi Mladinskega klimatskega zdravilišča Rakitna, potem pa še vsebino Pogodbe o prenosu izvrševanja posameznih ustanoviteljskih pravic v javnem zavodu MKZ Rakitna.

Kot so svetnikom pojasnili župan g. Ropret, odvetnik g. Turk in direktorica MKZ Rakitna ga. Rasperger, so na Ministrstvu za zdravje dosegli zelo dober dogovor glede nadaljnjega funkcioniranja MKZ Rakitna. Na Republiko Slovenijo se bo prenesel omejen obseg ustanoviteljskih pravic MKZ Rakitna, tako da bo država za nedoločen čas financirala bolnišnične programe, ki se izvajajo v zdravilišču, v zameno pa bo dobila en sedež v svetu zavoda. S tem ne bo več potrebe po koncesijah, ki jih je bilo treba obnavljati vsakih 5 let, Občina Brezovica pa ostaja edini lastnik, glavni ustanovitelj in s štirimi sedeži ohranja absolutno večino v svetu zavoda.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Brezovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Barjanski List
Številka: 19
Izšla: 03.09.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.