Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.07.2018

pretežno oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno s plohami in nevihtami, ki bodo pogostejše sredi dneva in popoldne. Najvišje dnevne temperature bodo od 22 do 26, na Primorskem do 29 °C.
17°C | 26°C
ponedeljek, 21.07.2018
18°C | 29°C
torek, 23.07.2018
17°C | 29°C
sreda, 24.07.2018
16°C | 29°C
četrtek, 25.07.2018
16°C | 30°C
Opozorila
Nedelja, 22.7.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske Občinski svet

20. redna seja občinskega sveta Občine ......


OBČINSKI SVET

| |
04.10.2017      9:30
A A

20. redna seja občinskega sveta Občine BrezovicaDeli:

28. septembra 2017 je občinski svet Občine Brezovica izpeljal svojo 20. redno sejo, ki se je zaradi obilice tem in pobud zavlekla pozno v večer. Čas so svetniki z županom na čelu dobro izkoristili in opravili z desetimi točkami dnevnega reda ter z veliko večino sprejeli kar nekaj pomembnih sklepov. 

Prva pomembna tema je bila ureditev podpeškega jezera. Občina Brezovica je pripravila projekt, ki pa je naletel na velik odpor med krajani Jezera. Po srečanju z njimi so svetniki sprejeli sklep, da se projekt ureditve jezera zadrži, še enkrat premisli in pripravi nov koncept v sodelovanju s krajevno skupnostjo. 

Prav tako je  problematičen kamnolom pod Žalostno goro, kamor so v zadnjih letih različni gradbinci nasipali prekomerne količine gradbenega materiala. Občina je večkrat posredovala in obvestila lastnika kamnoloma (družba Petrol d. d.), ki zaenkrat ni izvedel bistvenih ukrepov. Tako bo Občina nadaljevala s pobudami za omejitev obremenjevanja okolja in obvestila tudi okoljevarstveno inšpekcijo, ki naj primerno ukrepa.

Občina Brezovica je uspešna tudi pri črpanju sredstev  iz sklada regionalne razvojne agencije Ljubljanske urbane regije in sicer so uspeli zagotoviti 450 tisoč evrov za Vrtec v Notranjih Goricah, ki ga bo Občina dobila ob zaključku investicije.

Zadnje deževje je opozorilo na kar nekaj točk, ki so potrebne pozornosti in ureditve. Tako bo potrebno dodatno urediti odvodnjavanje padavinske vode pri novi vodarni Virje, opozorili so tudi direkcijo za ceste Republike Slovenije, da bodo pri rekonstrukciji ceste Jezero – Ig upoštevali dejstva in moč narave. V jesenskem času bodo izvajali dela na cesti v Žabnico (projektira se tudi ureditev kanalizacije), gradili pločnik proti vrtcu na Jezeru, asfaltirali cesto proti vodohramu in skupaj z mestno občino Ljubljana izvajali rekonstrukcijo makadamske ceste od naselja Postaja na Brezovici proti naselju Gmajnice, ki že leži v mestni občini Ljubljana. Uredili bodo kanalizacijo ob Podpeški cesti ter omogočili priklop za nova naselja ob njej. Na Rakitni bodo uredili cesto v centru, kjer je v najslabšem stanju, in do jezera. 

 

Gostja na seji je bila ga. Romana Rasperger, direktorica MKZ Rakitna, ki je opozorila na resen problem, ki ga bo imelo zdravilišče, če se ne uredi njegov status. MKZ Rakitna je namreč javni zdravstveni zavod, ki opravlja tudi bolnišnično dejavnost. Za to dejavnost pa potrebuje koncesijo, ki se javnim zavodom ne more podeliti. V ta namen je na ministrstvu za zdravje dosegla, da so pripravljeni prevzeti del ustanoviteljskih pravic MKZ, del pa bi ostal Občini Brezovica, ki bi ostala tudi lastnica MKZ Rakitna. Na ta način bi zavod lahko dobil pravico nadaljevati s svojimi terapevtskimi programi in ambulantnim delom na področju duševnega zdravja otrok in mladostnikov, ki Rakitno pozicionirajo kot edinstveno tovrstno ustanovo v Sloveniji. Svetniki so se z zadevo seznanili, do konkretnih sklepov pa bodo prišli na izredni seji prav v ta namen, predvidoma v sredini oktobra.

Nastopil je tudi dr. Aljoša Jasim Tahir, ki je svetnikom predstavil analizo, projekcije in ocene demografske študije Občine Brezovica. Kot že nekaj časa kažejo trendi, se bo prebivalstvo Občine Brezovica še naprej povečevalo, predvsem na račun priseljevanja. Projekcije kažejo, da se bo v roku 20 let povečalo število otrok v vrtcih za 5 oddelkov po 22 otrok, v osnovnih šolah pa za 5 oddelkov po 28 otrok. Občina že zdaj intenzivno dela na povečanju in izboljšanju kapacitet šol in vrtcev, v bodoče pa bo potrebna še kakšna investicija. Je pa demografska shema Občine Brezovica ugodnejša od slovenskega povprečja, prav tako je Občina nadpovprečno gosto poseljena, naravni prirast je pozitiven, povprečna starost prebivalstva je nižja od slovenskega povprečja, število mladih ves čas narašča in je še vedno večje od števila starejših.

Nadalje je svet sprejel odlok o ustanovitvi JKP Brezovica in rahlo zvišanje sejnin in nagrad za člane občinskih organov Občine Brezovica.

Sprejeli so tudi sklep o podelitvi priznanj Občine Brezovica za leto 2017. Za častnega občana so izbrali g. Leopolda Pristavca, Grb Občine Brezovica dobi g. Marko Košir, Priznanje Občine Brezovica pa g. Viktor Borštnik. Posebno priznanje bodo naslednje leto maja podelili tudi ge. Romani Rasperger za izjemne dosežke pri vodenju MKZ Rakitna.

Na koncu so svetniki tajno glasovali in izglasovali še predstavnike lokalnih interesov v volilno telo za volitve predstavnikov lokalnih interesov v Državnem Svetu RS in sicer g. Marka Čudna, go. Bredo Jesenko in g. Nejca Vesela.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Brezovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Barjanski List
Številka: 18
Izšla: 29.06.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.07.2018
Danes ni dogodkov.
27.07.2018 | Šport
Bohinjske gore
27.07.2018 | Šport
Bohinjske gore

Bodite prvi pri oddaji mnenja.