Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 14.08.2018

oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno s krajevnimi padavinami, deloma nevihtami. Možni bodo krajevno močnejši nalivi. Ponekod bo zapihal severovzhodni veter, proti večeru na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 °C.
19°C | 26°C
sreda, 13.08.2018
17°C | 32°C
četrtek, 15.08.2018
17°C | 30°C
petek, 16.08.2018
16°C | 31°C
sobota, 17.08.2018
15°C | 32°C
Opozorila
Torek, 14.8.2018 ob 8h
Danes bodo še možne nevihte z močnejšimi nalivi. Ob tem lahko narastejo hudourniški vodotoki.
19°C
26°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Zimska pravljica v vrtcih Brezovica


ŠOLSTVO

| |
29.12.2017      7:59
A A

Zimska pravljica v vrtcih BrezovicaDeli:

V enoti Vnanje Gorice se je začelo praznično vzdušje že konec meseca novembra. V teh dneh še bolj razmišljamo o tem, kako bi lahko drug drugemu pomagali in bližnjega razveselili. Tudi mi smo se odločili, da se med seboj povežemo in stopimo skupaj, zato smo organizirali Zimsko pravljico – dobrodelno prireditev, katere zbrana sredstva so bila namenjena našemu varovancu, dečku s cerebralno paralizo.

Zimsko pravljico smo pričarali z okrasitvijo igralnic in celotnega vrtca. Uvod v pravljično vzdušje je bila predstava Gledališča Fru-fru Muca Copatarica. Na vhodu je otroke in starše pričakala babica Zima, ki jih je popeljala k pravljičarki Barbari in Pingvinčkovi pošti ter Gledališču Zapik s Kamišibajem. Tako otroci kot tudi starši so se lahko sprostili ob zvokih gongov z Ireno, spoznavali manj znane in doma izdelane inštrumente ter Samove sestavljanke. Otroci so se lahko preizkusili v didaktičnih igrah, namenjenih slepim in slabovidnim, skupaj s specialno pedagoginjo Evo.

V dneh pred prireditvijo so v starejših skupinah v Vrtcih Brezovica slikali na platna reprodukcije znanih slikarjev in po lastnem navdihu pod mentorstvom akademskih slikarjev in likovnih pedagogov. Vsa dela so bila razstavljena v eni od igralnic, kjer je bila licitacija in možnost nakupa le-teh. Izpod veščih ustvarjalnih rok naših kuharic so nastale kruhove košarice s piškoti, medeni vrtec in slastni čokoladni ježki, ki so napolnili lačne želodčke otrok in staršev.

Ob tej priložnosti bi se radi zahvalili vsem, ki ste na kakršenkoli način prispevali in pomagali pri izvedbi Zimske pravljice. S tem smo pripomogli, da je prireditev uspela nad našimi pričakovanji in da bo imel naš varovanec lepšo prihodnost.

 

Strokovni delavci enote Vnanje Gorice

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Brezovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Barjanski List
Številka: 18
Izšla: 29.06.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
14.08.2018
Danes ni dogodkov.
18.08.201 | Šport
Triglav
22.08.2018 | Družabni dogodki
FISH PIKNIK Z ANSAMBLOM HEC
18.08.201 | Šport
Triglav
22.08.2018 | Družabni dogodki
FISH PIKNIK Z ANSAMBLOM HEC

Bodite prvi pri oddaji mnenja.