Logo MojaObčina.si

Brezovica

JUTRI
5°C
4°C
PET.
5°C
4°C
3829

Nad »Mlečnkom« se dogaja - pričetek obnovitvenih del na Sv. Jožefu nad Preserjem

Že Valvazor je pisal v svoji Slavi vojvodine Kranjske (1686), da stoji cerkev na hribu z imenom "Mlezhnig". Cerkev Sv. Jožefa je pomembna za slovenski prostor. Okoli sredine 17. stoletja zgrajena baročna cerkev je zasnovana centralno, z razpotegnjeno osmerokotno cerkveno ladjo, prezbiterijem z zvonikom in zakristijo. Pomembna je, ker prva uvaja obliko osmerokotnika v sakralno arhitekturo na Slovenskem.1

Gospod župnik Jože Treven in ključar Anton Stražišar sta se odločila, da je potrebno izvesti nujna dela na strehi. K sodelovanju sta povabila krovsko-kleparsko podjetje Šušteršič d.o.o. iz Logatca. Na zvoniku in ladji bodo menjali ostrešje. Dela potekajo v peklenskih (vročina) ali pa morda nebeških (višina) razmerah. Gospod župnik naproša za molitev, da bi dela potekala brez zapletov. Gospodinje za malico in dobre ljudi za dar, kar lahko nakažejo na TRR: SI56 0430 2000 3002 522 (NKBM). Najlepša hvala vsem, ki pomagate na kakršen koli način. Bog lonaj!

Še zanimivost - čisto na vrhu delovnega odra je izpostavljena slovenska zastava v počastitev letošnje 30. obletnice samostojnosti in neodvisnosti. Zaželeno je, da z vseh cerkva po Sloveniji plapolajo slovenske zastave in tako je tudi na Sv. Jožefu.2

Srečno Sv. Jožef! Srečno Slovenija!

Albina Kržič, samozaposlena v kulturi, konservatorka-restavratorka


1. Dolinar, France M., Župnija Preserje skozi čas, Preserje 2011, str. 323

2. V fotogaleriji pošiljamo razglednice iz Sv. Jožefa na vse strani občine Brezovica.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi