Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 20.09.2018

pretežno jasno
Danes bo povečini sončno, zjutraj bo po nekaterih kotlinah in dolinah megla. Popoldne v hribovitem svetu ni povsem izključena kakšna kratkotrajna ploha ali nevihta. V Vipavski dolini in na Krasu bo prehodno pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 28, na Primorskem do 30 °C.
15°C | 27°C
petek, 19.09.2018
15°C | 28°C
sobota, 21.09.2018
14°C | 30°C
nedelja, 22.09.2018
15°C | 20°C
ponedeljek, 23.09.2018
13°C | 21°C
Opozorila
Četrtek, 20.9.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
27°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

FOTOREPORTAŽA: Govorice v Teatru Janez Jalen


KULTURA

| |
16.01.2017      12:54
A A

FOTOREPORTAŽA: Govorice v Teatru Janez JalenDeli:

Gledališka skupina iz Notranjih Goric je v petek, 13. januarja, premierno predstavila novo gledališko predstavo z naslovom Govorice. Avtor komedije je Neil Simon, prevedla in priredila pa jo je Tina Mahkota. Režiserska taktirka je letos pripadla novi režiserki in dramaturginji Nini Šorak. Na odru je predstavo uprizoril uigran gledališki ansambel, ki ga letos predstavljajo štirje moški in pet žensk.

Teater Janez Jalen je ponovno dokazal, da se lahko kosa z najboljšimi ljubiteljskimi gledališči, ne zaostaja pa niti za profesionalnimi. Devet igralcev je tako na premieri v petek, kot na prvo ponovitev v soboto, gledalce v dvorani dodobra nasmejalo.

Igralci, režiserka in tehnična ekipa so ponovno vložili veliko časa, znanja in truda, da so na oder ponovno postavili odlično predstavo, ki je dodelana v vseh pogledih. K dobri predstavi pripomore tudi minimalistična scenska postavitev v črno – belem kontrastu, dovršeni kostumi, maska ter zvočni in svetlobni efekti.

Igra predstavlja večer, ko so ob deseti obletnici poroke Charlieja Brocka in njegove žene Myre v razkošno vilo v newyorškem predmestju povabljeni štirje ugledni pari. Tam se že od prihoda prvih dveh gostov dogajajo čudne reči, zato želi vsak po svoje prikriti dano situacijo. Ker gre za ugledne in premožne meščane, je nujno, da nenavadni dogodki v hiši ne pricurljajo v javnost ali pridejo na uho policiji. A ta se znajde na vratih in naleti na eno veliko zmešnjavo govoric. Eden se udari v nos, drugi se zabode z vilicami, bmw tretjega je razbit v prometni nesreči, gostitelj pelje psa s kratkimi nogami na sprehod in gre spat, gostiteljica pa pelje svojega očeta z zlomljenim kolkom v bolnišnico v Kalifornijo.

Navdušeno občinstvo je igralce z bučnim aplavzom ob koncu kar nekajkrat priklicalo na oder. Za vsakim uradnim delom pa pride tudi neuradni, igralci so se iz odra preselili v dvorano, kjer je potekalo druženje in pogostitev.


Eva Povirk
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Brezovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Barjanski List
Številka: 19
Izšla: 03.09.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.