Logo MojaObčina.si

Brezovica

DANES
20°C
12°C
JUTRI
19°C
11°C
8532

Jaslice na Rakitni

Z veliko skrbnostjo in veseljem nam vsako leto zakonca Marjeta in Roman Susman pripravita kaj novega v jaslicah v domači cerkvi Sv. Križa na Rakitni. Delu namenita neizmerno število prostovoljnih ur skozi vse leto, čigar vrh doseže sama prezentacija v adventu. V njih letos žubori, ovce se sprehajajo in ne manjka tudi rakiški simbol. Otroci ga najdete? Tokrat sta k delu povabila tudi Pepco Šuštaršič, ki je poskrbela za tkanine in zvezde, ki so klekljane. Joško Šivic je izdelal lesen hlevček, jasli in mlin. Sveto Družino je konservirala-restavrirala Albina Kržič.


Zakonca želita z jaslicami v ljudeh prebuditi, navkljub nepredvidljivemu času; malo topline, zaupanja in vere v Božjo ljubezen.


Albina Kržič, samozaposlena v kulturi, konservatorka-restavratorka

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi