Logo MojaObčina.si

Brezovica

DANES
12°C
7°C
JUTRI
16°C
8°C
1532

Gasilci iz Rakitne z novim vozilom

V prvem aprilskem tednu so gasilci Prostovoljnega gasilskega društva Rakitna prevzeli svoje novo vozilo. Pred dobrim letom, natančneje 6. marca 2020, je bil na občnem zboru potrjen plan za nabavo novega gasilskega vozila. V začetku maja 2020 so se odločili za vozilo Man in za nadgradnjo izbrali ponudbo podjetja Gasilska vozila Pušnik. V juliju so opravili slavnostni podpis pogodbe. Februarja 2021 se je pričela sama nadgradnja, med njeno izdelavo pa so gasilci opravili okoli osem obiskov, ob katerih so dostavljali opremo in orodja ter pregledali postavitve le teh. Svoje novo vozilo s cisterno z oznako GVC 16/25, ki je namenjeno gašenju in reševanju, so v svojo garažo zapeljali 3. aprila 2021. Podvozje vozila je znamke Man, z oznako TGM 13.290 in ima pogon 4x4. Vozilo ima tudi rezervoar s 3000 L vode, črpalko s pretokom 1600 L na minuto in svetlobni stolp z osmimi reflektorji. Na armaturni plošči ima vgrajeno upravljalno konzolo, kjer se med drugim prikazuje slika iz vzvratne kamere, vklop modrih luči in sirene, nivo vode, nadzor nad odprtimi ruletami in podobno. V vozilo je vgrajena oprema, ki jo zahteva tipizacija GZS, agregat, nadtlačni izpihovalec, stikalna lestev in nekaj opreme za tehnično reševanje. V kabini je prostor za osem članov posadke, od tega se lahko štirje med samo vožnjo na kraj dogodka že opremijo z izolirnim dihalnim aparatom. Prostovoljnemu gasilskemu društvu Rakitna čestitamo ob pridobitvi novega vozila.


Eva Povirk

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi