Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 19.12.2017

jasno
Ponoči bo deloma jasno zmerno oblačnostjo, po nižinah bo vztrajala megla ali nizka oblačnost.
-3°C | 1°C
sreda, 20.12.2017
-4°C | 3°C
četrtek, 21.12.2017
-5°C | 4°C
petek, 22.12.2017
-3°C | 2°C
Opozorila
Ponedeljek, 18.12.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Dobrodelni koncert Županovega sklada v ......


NOVICE

| |
02.04.2017      15:44
A A

Dobrodelni koncert Županovega sklada v znamenju Prifarskih muzikantov


V soboto, 1. aprila, se je v kulturnem domu Notranje Gorice odvijal dobrodelni koncert Županovega sklada, na katerem so za prijetno vzdušje poskrbeli Prifarski muzikanti.


Deli:

Letos izvedba koncerta

V okviru Županovega sklada, ki je edini takšen delujoč sklad v Sloveniji in je namenjen zagotavljanju boljšega socialnega standarda pomoči potrebnim, so se letos odločili za izvedbo koncerta Prifarskih muzikantov, ki so svojo glasbeno pot začeli leta 1988 pri Fari v Kostelu. Polno dvorano kulturnega doma so razvajali z največjimi hiti iz Slovenske popevke, pozabili pa niso niti na narečne in dalmatinske pesmi. Druženje se je končalo v prijetnem vzdušju in klepetu ob dobri hrani in pijači.

 
Spodbudni podatki za občino

V raziskavi Informacijskega sistema slovenskih občin je Občina Brezovica zasedla prvo mesto v indeksu proračunske učinkovitosti, kar je v nagovoru poudaril tudi župan Metod Ropret. V še pomembnejšem kriteriju, razvojnem indeksu slovenskih občin, ki predstavlja visoko stopnjo razvojne uspešnosti ter prikazuje uravnoteženost večine področij, Občina Brezovica zaseda visoko peto mesto. »Letošnji podatki so presenetili tudi nas,« je dosežek strnil župan Metod Ropret in se v isti sapi zahvalil svojim sodelavcem. Hkrati je poudaril drugi vidik, ki ga statistični podatki mnogokrat prikrijejo. »Žal se moramo sprijazniti tudi s tem, da v naši občini vsem ne gre tako dobro in da se marsikdo brez svoje krivde znajde na socialnem robu,« je opozoril Ropret.

 

Finančna pomoč Županovega sklada

Občina Brezovica se aktivno vključuje v reševanje socialne stiske občanov, zato so nedavno odkupili 400 kvadratnih metrov velik objekt, ki bo namenjen predvsem tistim, ki se znajdejo brez strehe nad glavo. Objekt bo preurejen v šest stanovanj, izmed katerih jih bodo pet razdelili družinam, eno stanovanje pa bo ostalo zaenkrat prazno in bo namenjeno za primere deložacij ali naravnih nesreč. »Tudi v prihodnje bomo na omenjene stvari pripravljeni,« je smotrnost nakupa utemeljil Ropret.

V okviru Županovega sklada, ki deluje že devet let, so razdelili 76 štipendij v mesečni vrednosti 50 evrov, kar je skupno 54.000 evrov. Hkrati so podelili kar 195 enkratnih denarnih pomoči v skupni vrednosti 50.000 evrov. Z dobrodelnim koncertom so zbrali dodatnih 6.000 evrov, s katerimi bodo previdno in preudarno ravnali in jih namenili pomoči potrebnim. 

Kristijan Horvat
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Brezovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Barjanski List
Številka: 11
Izšla: 24.11.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
December 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.12.2017
Danes ni dogodkov.
21.12.2017 | Šole in vrtci
Dream in English: Snowy Woods
22.12.201 | Družabni dogodki
Božična tržnica v Podpeči
26.12.2017 | Družabni dogodki
Štefanov tarok turnir
21.12.2017 | Šole in vrtci
Dream in English: Snowy Woods
22.12.201 | Družabni dogodki
Božična tržnica v Podpeči
23.12.2017 | Kultura
Božični koncert simfoničnega orkestra Cantabile
24.12.2017 | Kultura
Polnočnica s koncertom MePZ Brezovica
26.12.2017 | Družabni dogodki
Štefanov tarok turnir

Bodite prvi pri oddaji mnenja.