Logo MojaObčina.si

Brezovica

JUTRI
22°C
8°C
SRE.
17°C
10°C
3134

Beseda nagrajenca Marka Isteniča

Marko Istenič je prejel Grb Občine Brezovica.

 

Kar dvanajst let ste bili predsednik krajevne skupnosti. Kako, da ste se podali v to?

- Odločil sem se, da bom kandidiral. Ko sem bil izvoljen za predsednika krajevne skupnosti, smo začeli delati 100%. In to vse v letih 2002 – 2014. Potem sem bil še eno leto aktiven, saj se je ravno gradila infrastruktura.

 

Kaj Vas navdušuje pri gasilstvu?

- Že kot otroka so me navdušili gasilski avtomobili, tehnika, s čimer se še vedno ukvarjam tudi v okviru Gasilske zveze Slovenije. Konec koncev, kaj je gasilstvo – je pomoč ljudem v nesreči. Včasih je bil to ogenj, zdaj je tega bolj malo, pa je veliko drugih stvari. H gasilstvu me vleče tudi druščina, ki si mora zaupati, saj tudi en drugega varujemo.

 

Ste vedeli, da boste prejeli Grb Občine Brezovica?

- Nisem vedel, da bom prejel priznanje, je bilo čisto presenečenje. Kolegica pri gasilcih mi je rekla, da bom dobil priznanje, naslednji dan je pošta prišla. Tudi pričakoval ga nisem, pa sem kar ponosen.

 

Imate veliko hobijev, obveznosti, vas navdušuje še kaj drugega?

- Poleg servisa, gasilcev, obožujem tudi planinarjenje. Se zmenimo tudi med tednom pa gremo.

 

Gospodu Isteniču se zahvaljujemo za intervju ter čestitamo ob prejemu priznanja.

 

Eva Povirk

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi