Logo MojaObčina.si

Brežice

DANES
18°C
11°C
JUTRI
18°C
8°C

Poslovil se je Teodor Oršanič, nekdanji predsednik Skupščine občine Brežice in oktobrski nagrajenec

Teodor Oršanič, rojen 1932, je bil po izobrazbi inženir gozdarstva. Bil je dejaven na strokovnem, političnem in društvenem področju v občini Brežice in širše, kjer so mu bile zaupane številne pomembne funkcije.  Od l. 1976 do l. 1988 je opravljal naloge direktorja Gozdnega gospodarstva Brežice. Bil je tudi član prvega Izvršnega sveta Skupščine Občine Brežice v obdobju od 7. 5. 1974 do 25. 11. 1975, opravljal je funkcije odbornika, delegata in poslanca v tedanjem političnem sistemu.

Za svoje strokovno in kakovostno delo na področju gozdarstva je prejel številna priznanja, po ukazu predsedstva nekdanje SFRJ je bil odlikovan z redom dela z zlatim vencem za posebne zasluge pri delu za napredek države. Leta 1984 je bilo njegovo uspešno delovanje prepoznano tudi na lokalni ravni in prejel je Oktobrsko nagrado Občine Brežice. Svoje znanje in izkušnje je delil kot dolgoletni aktivni član v občinskem Odboru za urbanizacijo. Bil je član častnega odbora za obnova domačije Maksa Pleteršnika v Pišecah ter član in nekdanji starešina Lovske družine Brežice. Prejel je zlati red za zasluge v lovstvu in zlati jubilejni znaka za 60. let članstva v Lovski zvezi Slovenije.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi