Logo MojaObčina.si

Brežice

JUTRI
16°C
3°C
PON.
16°C
2°C

Občina Brežice prejela sklep o sofinanciranju gradnje vrtca v višini 829.000 evrov

Gradnja vrtcev v Artičah in v Dobovi se je začela poleti 2020. Dela se zaključujejo, selitev v nove prostore je predvidena v februarju 2022. Skupna pogodbena vrednost gradnje za oba vrtca znaša 3,9 milijona evrov – od tega 2,3 milijona evrov za vrtec v Artičah in 1,6 milijona evrov za vrtec v Dobovi.

Poleg sredstev Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport je občina s strani Eko sklada, slovenskega okoljskega javnega sklada, prejela 575.000 evrov nepovratnih sredstev na podlagi uspešne prijave na javni poziv, saj sta oba vrtca grajena kot energetsko učinkoviti stavbi. Tako bo občina za gradnjo obeh vrtcev pridobila sredstva sofinanciranja v višini 1,4 milijona evrov, kar bo olajšalo finančno izvedbo investicij in omogočilo dodatne projekte.

Vrtec v Artičah

Vrtec v Dobovi

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi