Logo MojaObčina.si

Braslovče

DANES
3°C
-6°C
JUTRI
8°C
-2°C
5352

Tina Marolt podpisala profesionalno pogodbo z nogometnim klubom Lugano iz Švice

Tina Marolt iz Šmatevža je nogomet začela igrati pri svojih devetih letih v fantovski ekipi v NK Šmartno. Od leta 2008 dalje je bila članica NK Rudar Škale, kjer je igrala vse do konca srednje šole. Po končani gimnaziji v Velenju pa se je odločila, da študij in nogometno pot nadaljuje v ZDA. Od leta 2015 dalje je eno leto in pol študirala in igrala na University of Louisville Cardinals v zvezni državi Kentucky. Nato pa še tri leta v Tennesse Tech Golden Eagles v Cookeville, ker je študirala Business Management. Za študij in igranje nogometa v ZDA se je odločila zaradi odlične priložnosti združiti nogomet in študij. Po končanem študiju je svojo nogometno pot eno leto nadaljevala v Italiji in Avstriji, nato pa je letos sredi januarja, kot prva slovenka, podpisala profesionalno nogometno pogodbo s švicarskim klubom FC Lugano, ki igra v prvi švicarski ligi.

V Lugano, mesto na jugu Švice, se je preselila sredi januarja, v nekaj dneh pa je že zbrala nekaj občutkov.
Kako se počuti v novem klubu?
V ospredju so nogometne zahteve: »Prvi vtisi so odlični in vzpodbudni. Mesto je prekrasno, stanujem ob jezeru in klima je odlična. S soigralkami smo se takoj ujele, saj je veliko tudi tujk. Z njimi komuniciramo večinoma v angleščini. Gre pa za italijansko govorečo regijo, kar mi je tudi že precej domače. Po zimskem premoru sem se močno veselila povratka v ekipne treninge in predvsem tekme, ki jih bo dovolj in se pričnejo prve dni februarja.«

Kako je prišlo do prestopa v FC Lugano?

 »Do prestopa je prišlo precej hitro. Kontaktirali so me neposredno iz kluba, zato smo se malce lažje in hitreje dogovorili. Predstavili so mi klubske cilje, vizijo in sprejela sem nov izziv, ki bo precejšen. Tudi zame je liga še precej neznana. Liga je precej močna, mogoče malce bolj fizična kot italijanska. Je pa precej podobnosti z italijanskim nogometom. Tako pri stilu treningov, taktični zahtevnosti in dolžini treningov.«

Kako klubu pomagati da obstane v ligi?

»Moja želja je zagotovo obstanek v ligi. Zaostanek je velik, vendar verjamem, da lahko z okrepitvami naredimo velik napredek. Individualno si želim izziva na vsakem treningu in tekmi. Pri vsakem trenerju želim izkoristiti največ, kar lahko in se vsak dan znova naučiti kaj novega. Všeč mi je način in nivo treningov. Želim, da me soigralke na vsakem treningu izzovejo, da dam svoj maksimum, saj lahko le tako napredujem.«

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi