Logo MojaObčina.si

Braslovče

DANES
22°C
1°C
JUTRI
23°C
2°C
Deli
644

Dedek Mraz letos obdaril 243 otrok

Minuli konec tedna je dedek Mraz obiskal in obdaril otroke v Letušu, Braslovčah in na Gomilskem.
Dedka Mraza je spremljal in mu pomagal medved Jakob s predstavo "Tisoč želja in en sam zvezdni utrinek".

"Medved Jakob kljub zimi še zmeraj ni legel k zimskemu počitku. Ko vsako jutro na stenskem koledarju naredi velik križec in odšteje še en dan do prihoda dobrega moža, zraven že pošteno zeha. Pa nič zato. V vsem letu je videl en sam zvezdni utrinek in čisto potiho si je zaželel le to, da bi letos tudi on doživel vznemirjenje najbolj medenega meseca v vsem letu. S kracajočo pisavo je  takoj pričel pisati pismo z željami in zdaj se jih je nabralo že toliko, da zadnje želje nima več kam zapisati... "

Ob koncu predstave pa Jakob spozna, da se največja sreča skriva v drobnih rečeh in ne v velikih in čudovit papir zavitih darilih.

Na prvem obisku se je v soboto, 8. decembra, dedek Mraz z Jakobom ustavil najprej v Kulturnem domu Letuš in nato še v Domu kulture Braslovče. Dan kasneje pa je darila za otroke z območja Gomilskega in Trnave prinesel še v Dom krajanov Gomilsko.
Skupno je dedek Mraz, v izvedbi že znanega gledališča Pravljičarna, obdaril 243 otrok v starosti od dve do pet let. 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi