Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
18°C | 27°C
petek, 30.06.2017
16°C | 25°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
16°C | 26°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
18°C
27°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

S skupnimi močmi očistili smaragdno reko


PROSTOVOLJSTVO

| |
02.04.2014      7:42
A A

S skupnimi močmi očistili smaragdno rekoDeli:

V soboto 29.03.2014 so se na sončno spomladansko jutro v Bovcu zbrali kajakaši, raftarji in drugi ljubitelji reke Soče. Udeležili so se tradicionalne čistilne akcije, ki jo že šesto leto zapored organizira Šport Center Bovec. Reko očistijo vsako leto in z zadovoljstvom ugotavljajo, da je odpadkov vsako leto manj. Kljub temu se je nabralo kar nekaj nesnage, iz reke so odstranili tudi odpadlo drevje, najmlajši pa so pobrali veliko najrazličnejše embalaže, predvsem plastenk in pločevink. Akcija je tudi letos potekala v sodelovanju z Ribiško družino Tolmin: več kot 300 ribičev je čistilo brežine v bovški, kobariški in tolminski občini. Hkrati je več kot 120 članov Ribiške družine Idrija osvobodilo odpadkov bregove rek Idrijce, Kanomljice in Cerknice.

 

Letos je akcijo podprlo tudi zavezništvo »Save the Soča«, ki je nastalo na pobudo nevladne naravovarstvene organizacije WWF (World Wide Fund for Nature). V zavezništvu so se povezale različne organizacije, ki se zavzemajo za ohranitev enega zadnjih neokrnjenih rečnih sistemov v Alpah. Soča ljudi vedno bolj združuje in ker so v soboto sklenili moči, jih danes povezuje še bolj čista in bistra smaragdna reka.

 

Avtor fotografij: Šport Center Bovec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bovec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!