Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
3°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 19°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 20°C
petek, 27.10.2017
7°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 16°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

NOGOMETAŠI ŽAGE OSVOJILI POKAL


ŠPORT, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
02.06.2014      10:57
A A

NOGOMETAŠI ŽAGE OSVOJILI POKAL


V nedeljo, 1. junija so se nogometaši Žage, okrepljeni z nekaterimi gosti, ki so zastopali Občino Bovec, udeležili celodnevnega turnirja na Trbižu. Nogometni turnir je bil posvečen rabeljčanoma Mauriziu Siegi in Kašca Miru, ki sta uživala velik ugled v nogometnih krogih na videmskem in sta že mnoga leta nazaj vzpostavila stike z nogometaši iz Žage, ko je bil še aktiven, zdaj tudi že pokojni, legenda žagarskega nogometa Zdenko Berginc.


Deli:

Turnir je bil odigran na odličnem trbiškem stadionu, ki je bil leta 1990, ko je bilo svetovno nogometno prvenstvo v Italiji, pripravljalna baza ekipe Španije. Na atletsko stezo, ki obkroža nogometno igrišče, pa hodijo občasno trenirat tudi naši tekači iz Tekaškega društva Bovec.

Igrišče je bilo dobro pripravljeno, vreme za igro je bilo ugodno, sončno, čeprav zjutraj ni kazalo tako in nas je velik del poti spremljal dež.

Nogometaši Žage so v prvi tekmi po streljanju enajsmetrovk (5:4) premagali ekipo Raibl, potem ko se je tekma v rednem delu končala z izidom 2:2.

Po tekmi je sledilo dobro kosilo, ki so ga pripravili in postregli domačini, potem pa  je sledilo polaganje šopkov na rabeljškem pokopališču.

V popoldanski finalni tekmi je ekipa Žage na zelo podoben način kot dopoldne, premagala nasprotno ekipo Oderzo iz bližine reke Piave in nedalč od pobratene občine Sedegliano. Po rednem delu je bil rezultat 2:2, po streljanju enajstmetrovk pa 5:3 in tako so nogometaši Žage zasluženo osvojili prvo mesto in prejeli lep pokal. Iskrene čestitke.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bovec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.10.2017 | Ostalo
PRIŽGIMO LUČ ZA MIR
29.10.2017 | Kultura
OB STOLETNICI PLINSKEGA NAPADA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.