Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nastajale bodo krajevne padavine, deloma kot plohe, na zahodu tudi nevihte. Zapihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo 26 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
15°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 26°C
petek, 30.06.2017
16°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
31°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

POTREBUJEM - PONUJAM


PROSTOVOLJSTVO

| |
26.06.2014      8:36
A A

POTREBUJEM - PONUJAM


Na občini Bovec se nahajata dva zvezka, v katera lahko vpišete vaše potrebe oz. ponudbe


Deli:

Ljudje smo si vedno pomagali med seboj, še posebej v kriznih časih. Mogoče smo v naglici vse hitrejšega življenja malo pozabili na to, kako dobro dene pomagati.

Seveda vsak od nas na svoj način pomaga – prijatelj prijatelju, sosed sosedu, vnuk babici, … Mogoče pa bi lahko vsi skupaj naredili še kaj več za skupno dobro. Vsi vemo, da se kot prebivalstvo staramo, vedno več starejših je osamljenih in marsikaj ne zmorejo storiti več sami. In velika verjetnost je, da bomo tudi mi sami med njimi.

Rdeči križ bi rad, skupaj z drugimi humanitarnimi organizacijami in društvi,  pomagal pri nudenju raznih humanitarnih storitev in pri medgeneracijskem sodelovanju. V ta namen smo odprli tudi dva »zvezka« in sicer POTREBUJEM in PONUJAM. Zvezka sta na razpolago v pritljičju na občini Bovec.

Vanju lahko napišete kaj potrebujete oz. kaj lahko ponudite, pa naj si bo to v izdelkih (npr. odvečno pohištvo, oblačila, domače  sadje, zelenjava) ali pa v storitvah. Vsi vemo, kako težko je skidati sneg, zrezati vrt, priti do trgovine ali zdravnika, poskrbeti za drva, če nisi najbolj pri močeh. Lahko pride do izmenjave - npr. jaz grem tebi po otroka v vrtec, ko se ti zavleče služba, ti meni skidaš sneg pred hišo; v zameno za zelenjavo poskrbim za tvoj vrt, ker ga sam ne moreš več obdelati; za kakšen meter drv ti pomagam pri sečnji,..

Pogosto pa ne vemo, kdo pomoč potrebuje in nima nikogar, ki bi mu lahko pomagal ter je pripravljen pomoč tudi sprejeti. Zato pozivamo vse tiste, ki pomoč potrebujete, da se oglasite  v pisarni RK v Bunčevi hiši v Bovcu ob četrtkih od 8.00 do 12.00 ure, na telefonsko številko RK 388 11 62 ali 031 264 073 ali pa svoje potrebe vpišete v ustrezni zvezek.

Seveda na drugi strani pozivamo ljudi dobre volje in pozitivne energije, brezposelne, da se nam pridružijo in žrtvujejo nekaj svojega prostega časa, da bomo lahko pomagali čim več pomoči potrebnim starejšim, bolnim,  ogroženim  ipd...

Skupaj bomo zagotovo močnejši in vzgled mladim, da se bodo še v večji meri vključevali v različna prostovoljna in humanitarna društva ter se zavedli pomena medgeneracijskega sodelovanja. Na bovškem je bil vzgled za dobro sodelovanje Medgeneracijski dan za spremembe. Verjamemo, da smo sposobni organizirati še veliko takih dnevov in da smo pripravljeni na spremembe v načinu razmišljanja. Naj nas ne razdvajajo razlike, temveč povezujejo skupne zadeve.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bovec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!