Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

oblačno
Ponoči bo jasno, po nižinah in ob morju bo ponovno nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju do 12 stopinj C.
7°C | 23°C
sreda, 18.10.2017
9°C | 21°C
četrtek, 19.10.2017
10°C | 22°C
petek, 20.10.2017
9°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
12°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
23°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

OrkesterkamP Bovec 2014


TURIZEM, UMETNOST

| |
17.07.2014      7:34
A A

OrkesterkamP Bovec 2014Deli:

V prvih dneh julija se že lahko poslovimo od enega od orkestrov, ki je 28. junija otvoril 9. mednarodno poletno orkestrsko in komorno šolo OrkesterkamP v Bovcu. Najmlajši med orkestri – Mladinski pihalni orkester OkamP, ki ga je sestavljajo 55 glasbenic in glasbenikov iz Slovenije, zamejstva in Italije, starih med 8 in 15 let, je že odigral svoje in zaokrožil tedenski tečaj. Nastopil je na dveh koncertih v Tolminu in Kulturnem domu Bovec sklenil svojo dogodivščino z velikim finalnim koncertom.

V Kulturnem domu Bovec pa se poletna glasbena zgodba odvija naprej. V njegovih prostorih poteka šola Mladinskega simfoničnega orkestra. Več kot 60 glasbenic in glasbenikov iz Slovenije in Italije starih od 8 do 15 let muzicira v njem. Lekcije pa je pričel tudi Jazz Cool Bovec Band. Oba sestava sta nastopila ne več koncertih in tudi na 10. buških dnevnih.

V nadaljevanju pričakujemo še Festivalni orkester Bovec in Simfonični orkester Bovec – zahtevnejši po stopnji glasbenega znanja. Ta dva orkestra vodi italijanski dirigent Andrea Loss in belgijski dirigent Ivan Meylemans. V Bovcu glasba OrkesterkamPa obarva vsak dan vse do 20. julija, ko bo v Kulturnem domu Bovec nastopil največji simfonični orkester.

Okrog 300 glasbenikov bo v 2014 obiskalo Bovec. Z njimi pa pridejo tudi starši in tako vdahnejo Bovcu posebno ustvarjalno energijo. Vsi se bodo predstavili na več kot 20 koncertih in tako obogatili kulturno poletno ponudbo Bovca. Obenem pa s prostočasnimi dejavnostmi spoznali lepote reke Soče in bovške narave.

OrkesterkamPtako hodi z Bovcem z roko v roki in z Občino Bovec, ki projekt podpira ter mu dodaja svoj poseben kulturni vtis. Na programih orkestrov je veliko zanimive glasbe. Izbor skladb je pester in zadovolji vse glasbene okuse – tako, da v njem uživajo tako mladi orkestraši kot vsi poslušalci, ki obožujejo glasbo.

OrkesterkamP Bovec je popolno glasbeno doživetje!

 

Avtor besedila: Metka Sulič

Fotografije: Ajda Ritmanič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bovec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!