Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 23.08.2017

pretežno jasno
Zvečer in ponoči bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 12, ob morju okoli 14 stopinj.
12°C | 28°C
četrtek, 24.08.2017
14°C | 29°C
petek, 25.08.2017
16°C | 31°C
sobota, 26.08.2017
16°C | 32°C
nedelja, 27.08.2017
18°C | 34°C
Opozorila
Torek, 22.8.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
28°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Letna skupščina PGD Srpenica


GASILCI IN ZAŠČITA

| |
31.01.2016      20:48
A A

Letna skupščina PGD Srpenica


V soboto dne 30.1.2016 je v prostorih PGD Srpenica potekala že 117.redna letna skupščina društva, katere so se udeležili članice in člani PGD Srpenica, gostje ter predstavniki sosednjih prostovoljnih gasilskih društev Bovec, Log pod Mangartom, Kobarid in Drežnica. Skupščine so se udeležili tudi župan Občine Bovec Valter Mlekuž, predsednik in poveljnik GZ Bovec Boris Zorko in Miro Bozja, komandir PP Bovec Damjan Žagar ter častni poveljnik PGD Bovec Anton Bozja.


Deli:
Omenjeni dogodek se je pričel s pozdravnim nagovorom predsednika PGD Srpenica Edija Melinca, nakar je bilo izvoljeno delovno predsedstvo skupščine, katero je vodil Marko Trebše ml. Sledila so poročila predsednika Edija Melinca in poveljnika Bogdana Kurczewskega in vseh delujočih komisij in odborov društva. V svojih poročilih sta oba poudarila, da je bilo delo v preteklem letu v celoti realizirano tako na organizacijskem kot operativnem področju. Poveljnik je predstavil tudi opravljeno delo na področju intervencij, usposabljanj ter vaj. Omenjeno je bilo tudi dobro delo z mladimi v društvu, saj se radi udeležujejo tako vaj, tečajev še posebej pa so ponosni na gasilski tabor mladine, ki ga organizira mladinska komisija GZ Bovec skupaj z vodstvom zveze ter PGD. Tudi veterani so aktivni saj se udeležujejo srečanj in ostalih dogodkov, članice pa so se kar nekaj krat dobile na raznih vajah in tekmovanjih, tako na društvenem kot tudi na nivoju GZ Bovec. Omenjeni zbor so pozdravili tudi župan Občine Bovec, predsednik in poveljnik GZ Bovec, komandir PP Bovec ter ostali gostje. Vsi so pohvalili njihovo delavnost in zagnanost ter pripravljenost pomagati pomoči potrebnim ter se zahvalili za opravljeno delo in dobro sodelovanje. Članice in člani PGD Srpenica so potrdili tudi načrt dela in finančni plan za leto 2016. Ena izmed večjih nalog za prihodnja leta bo nedvomno tudi izgradnja novega doma, saj so pred kratkim podpisali sporazum s TKK Srpenica o prenosu zemljišča na PGD ter urejanje dokumentacije. V ta namen je v društvu ustanovljena tudi pet članska komisija, ki bo vodila in skrbela za omenjeni projekt. Ob koncu uradnega dela so bila posameznikom podeljena tudi priznanja in odlikovanja za opravljeno delo. Priznanja GZ Bovec so prejeli: Ivo Hozjan, Zvonko Trebše, Petra Krivec, Valter Berginc in Igor Logar. Podeljena pa so bile značke za dolgoletno 20 letno delo v društvu, katere pa so v večini prejele članice društva ter en član. Za svoj opravljen tečaj "Preprečujmo požare" pa so na svoj račun prišli tudi mladi gasilci, ki so prejeli bronaste, srebrne in zlate značke.  Ob zaključku skupščine pa je v garažnih prostorih sledila pogostitev in druženje.

Foto: M. Štulc


Povezave:www.gzbovec.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI GASILSKA ZVEZA BOVEC? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!