Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.07.2018

pretežno jasno
Danes bo povečini sončno. Predvsem na Štajerskem in v Pomurju bo pihal severozahodni veter, v zahodnih krajih pa jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 27 do 32 °C.
16°C | 32°C
četrtek, 19.07.2018
16°C | 34°C
petek, 20.07.2018
17°C | 33°C
sobota, 21.07.2018
19°C | 30°C
nedelja, 22.07.2018
18°C | 27°C
Opozorila
Sreda, 18.7.2018 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
32°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

KREATIVNI ZAJTRK


NOVICE

| |
24.10.2017      14:28
A A

KREATIVNI ZAJTRKDeli:

Danes so se v sejni sobi na Kreativnem zajtrku zbrali predstavniki različnih institucij iz Zgornjega Posočja ter predstavnika Medobčinskega društva slepih in slabovidnih (MDSS) Nova Gorica.

Posoški razvojni center (PRC) znotraj operacije Informiranje in svetovanje ter ugotavljanje in vrednotenje neformalno pridobljenih znanj od 2016 do 2022, sofinancirane s strani Evropskega socialnega sklada, izvaja Kreativne zajtrke že več časa, tokrat pa so povabili k debati o organizaciji delavnic za posebne ciljne skupine. Na predlog MDSS Nova Gorica bi v tem šolskem letu izobraževalne delavnice pripravljali za slepe in slabovidne, gluhe in naglušne, invalidne in starejše osebe. Prve informacije o nameri je podala Patricija Rejec, pri PRC zadolžena za študijske krožke.

Občino Bovec je zastopala Jožica Kavs, pri Občini zadolžena za negospodarske dejavnosti, prisotni pa so bili še Nataša Klobučar Štrancar (PRC), Meta Grinvalds (IP Posočje), Igor Miljavec in Edi Strosar (MDSS), Jerneja Pavšič Štrukelj (MDDSZ), Darja Leban Obid (Karitas), Martina Kavčič (ZRSZ), Marjanca Velišček (RKS- OZ Tolmin), Milan Štulc (LIONS KLUB Kobarid Soča) in Matjaž Kos ( Občina Tolmin).

Po konstruktivni in zanimivi razpravi so se vsi strinjali, da so take delavnice posebno za bolj ranljive skupine izjemnega izobraževalnega, pa tudi socialnega pomena, za marsikoga tudi življenjskega pomena v smislu vključevanja v vsakdanje življenje.

Delavnice morajo biti namenjene vsem ranljivejšim skupinam, ki se lahko po potrebi tudi združujejo, vsekakor pa mora biti pristop zelo oseben in neposreden, kar narekuje oblikovanje manjših skupin. Najprej bo s pomočjo vseh navedenih institucij potrebno prepoznati vse zainteresirane posameznike na območju Zgornjega Posočja, na podlagi pridobljenih informacij oziroma neposrednih prijav pa se bodo ustvarjale posamezne skupine s posameznimi izobraževalnimi programi.

Pomembno je, da se med potencialnimi interesenti razširi novica, de lahko na preprost in a učinkovit način pridejo do posameznih znanj, pa naj si bo z učenjem uporabe pametnih telefonov in posameznih aplikacij, do osvojitve osnovnih računalniških znanj in drugih veščin, s katerimi si lahko bistveno izboljšajo kakovost vsakdanjega življenja.

Po današnjem sestanku so se udeleženci razšli s pozitivnimi mislimi in namero, da Zgornje Posočje postane pilotni primer pristopanja k ozaveščanju in usposabljanju ranljivejših skupin v Sloveniji in, zakaj pa ne, tudi Evropi.   
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bovec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!