Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
17°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
19°C | 28°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 26°C
petek, 30.06.2017
17°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
17°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Javna letališča lokalnega pomena v Sloveniji...


ŠPORT, TURIZEM, LOKALNE SKUPNOSTI, GASILCI IN ZAŠČITA, EVROPSKI PROJEKTI

| |
05.04.2014      16:40
A A

Javna letališča lokalnega pomena v Sloveniji


Na strokovnem posvetu z naslovom Javna letališča lokalnega pomena v Sloveniji so udeleženci podali precej konstruktvnih predlogov za delovanje športnih letališč.


Deli:

V okviru projekta “A3-NET” – Povezovanje malih letališč na področju Jadrana, ki je sofinanciran iz Jadranskega čezmejnega programa IPA 2007-2013, se je 28. marca 2014 v Bovcu odvijal strokovni posvet na temo “Javna letališča lokalnega pomena v Sloveniji”.

Dogodka so se udeležili predstavnik Agencije za civilno letalstvo, predstavnik policije ter predstavniki aeroklubov  iz Slovenj Gradca, Šoštanja, Ajdovščine, Postojne, Lesc, Murske Sobote, Divače, Novega mesta in Bovca.

Na posvetu je bila izpostavljena problematika, vezana na status in lastništvo zemljišč javnih letališč, ter okoljska problematika s poudarkom na vlogi, ki jo imajo občine pri širjenju naselij v bližino letališč. 

Predstavniki aeroklubov so razpravljali tudi o zakonskih okvirjih in statusu javnih letališč o financiranju  javnih letališč, ter o oskrbi letal z gorivom na letališčih. Dotaknili so se tudi vloge operaterjev javnih letališč, njihove odgovornosti in pristojnosti . Pogovarjali so se o načinih delovanja stanovske organizacije, ki bi jo sestavljali operaterji javnih letališč. Pomembna tema so bile tudi službe na javnih letališčih, kot na primer gasilska oziroma reševalna, ter vpliv letaliških con na izvajanje istočasnih različnih letalskih aktivnosti.

Po ogledu nove upravne stavbe in hangarja na Letališču Bovec se je strokovni posvet  zaključil s številnimi konstruktivnimi  predlogi in rešitvami dotičnih problematik v poznih popoldanskih urah.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bovec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!