Logo MojaObčina.si

Borovnica

DANES
13°C
4°C
JUTRI
16°C
5°C
3995

Zimsko čiščenje in posipanje javnih površin s strani občanov

Občani občinsko upravo velikokrat sprašujejo,  kje lahko dobijo material za posipanje v zimskem času. Veliko se jih poslužuje posipnega materiala, mešanice soli in peska, iz zabojnikov nameščenih po občini. Vendar slednji niso nameščeni za posameznike, temveč za ažurno zimsko vzdrževanje javnih prometnih površin s strani izvajalcev zimske službe.
Zato občane pozivamo, da ne uporabljajo posipnega materiala iz občinskih zabojnikov, temveč si za potrebe posipanja svojih zasebnih površin kot tudi za neposredne javne površine, ki so jih dolžni očistiti sami (pločniki ob njihovi posesti), posipni material zagotovijo sami. Obenem pozivamo vse občane, da dosledno in pravočasno poskrbijo za odstranitev snega in ledu z omenjenih javnih površin in vegetacije ob cesti.
Mešanico peska in soli za posipanje si posamezniki preskrbijo na bencinskem servisu ali pa v prodajalnah z gradbenim materialom.
Spletna stran »JP KPV« kako naj skrbimo za okolje v zimskem času, pa podaja še bolj podrobne smernice na tej povezavi:
http://www.kpv.si/Podjetje/Novice/ArticleID/1772/Sneg-ob-zabojnikih

Občinska uprava

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi