Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 23.10.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo v zahodni Sloveniji pretežno jasno. Drugod bo delno jasno, na jugu bo več oblačnosti. Na Primorskem bo pihala šibka do zmerna burja, drugod severovzhodnik.
4°C | 16°C
sreda, 22.10.2018
7°C | 14°C
četrtek, 24.10.2018
8°C | 22°C
petek, 25.10.2018
6°C | 19°C
sobota, 26.10.2018
9°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 22.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Ko zadiši iz vojaške kuhinje


TURIZEM

| |
17.05.2017      21:12
A A

Ko zadiši iz vojaške kuhinjeŠe malo pa bo kuhano, je ugotavljal kuhar.
Še malo pa bo kuhano, je ugotavljal kuhar.
Deli:

Lanski muhasti april je uspel prekrižati načrte prenekateremu kresovanju in vaški veselici, saj so se nad naše kraje v večernih urah zgrnili temni oblaki in je že kmalu lilo kot za stavo. Ognji niso kaj prida goreli, dež pa je skisal tudi tradicionalno srečanje na Župenci prihodnji dan. Le najvztrajnejši pohodniki so se oni dan podali nad Zabočevo na kozarček toplega čaja. Letošnje prvomajsko slavje pa je bilo vse kaj drugega. Zadnji aprilski večer so mirno borovniško dolino drug za drugim razsvetlili kresovi. Prešerna volja zbranih ob malih pa vse do velikanskih ognjev se je ob pesmi in dobri kapljici ponekod zavlekla vse do jutranjih ur. Sonce se niti še ni prav prida povzpelo, ko so vaške in gozdne ceste zopet oživele. Dan je bil kot iz pravljice in pohodniki so se odpravili na jaso Župenco na obljubljeni vojaški pasulj. Prenekateri je postal v Zabočevu, kjer je vrhniški pihalni orkester igral prvomajsko budnico in so vaščani pripravili slasten prigrizek. Ravno prav, da bi kateri ne omagal na klancu nad vasjo. Bližje pa je korak peljal k omenjeni gozdni jasi, večja je bila kolona. Podobne so ta dan številni sodržavljani menda izkusili le še na južni meji. A na cilju so čakale udobne klopi v srcu čudovite narave, pa dobra družba in dišeči pasulj iz pravcate vojaške kuhinje, ki je po temeljiti prenovi ta dan imela svoj krstni preizkus. Kuhal je sam predsednik borovniških gasilcev Jure Furlan. In to prav dobro, sodeč po komentarjih obiskovalcev – letos jih je bilo krepko nad tristo, ki so oba kotla postrgali do suhega. Predsednica Turističnega društva Borovnica Nadja Debevec, ki organizira tradicionalno druženje, se je v prvi vrsti za velik uspeh prireditve zahvalila »kuharju Juretu in njegovi ekipi iz PGD Borovnica, pa PGD Brezovica pri Borovnici, ki vedno velikodušno posodi klopi ter mize, in seveda vsem članom in članicam društva. Brez slehernega od vas prireditve ne bi bilo.« Obiskovalcem pa je zaklicala: »Se vidimo zopet ob letu osorej!«

 

Damjan Debevec, Foto: Igor Trček
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!