Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Evropska komisija podprla koledarčke TD ......


TURIZEM, PROSTOVOLJSTVO, DRUŠTVA, EVROPSKI PROJEKTI

| |
15.01.2013      22:28
A A

Evropska komisija podprla koledarčke TD Borovnica



Deli:

Žepni koledarčki z voznim redom vlakov med prestolnico in Borovnico so lanskega decembra izšli že četrto leto zapored. Tudi tokrat sva jih za vas pripravila Damjan Debevec in Tjaša Vrhovnik, natisnila pa jih je borovniška Grafika M. Sponzor koledarčkov za leto 2013 je Turistično društvo Borovnica, ki je lani praznovalo 50. obletnico ustanovitve prvega turističnega društva v Borovnici, letos pa lastno 20. obletnico neprekinjenega delovanja na področju turizma v borovniški dolini.

Naslovno stran koledarčkov krasi starinska, kolorirana razglednica Borovnice z viaduktom, ki jo je dal na prelomu 19. in 20. stoletja natisniti Janez Kranjc, trgovec in posestnik v Borovnici. Pomembno dopolnitev je v tej izdaji doživel vozni red, v katerem je po novem označeno tudi, na katere vlake smete nesti kolo – kar bo še posebej dobrodošlo za kolesarske izletnike in turiste. Prav na zadnje pa je mislilo TD Borovnica in se zato tudi odločilo za rekordno naklado koledarčkov; tokrat jih je bilo natisnjenih kar 5.000. Ti so najprej romali v vsa borovniška gospodinjstva in se razdelili med preostale domače uporabnike železniškega prevoza, primerne količine pa so prevzeli tudi turističnoinformativni centri v Ljubljani in njeni okolici.

Turistično društvo pa z letošnjimi koledarčki ni prestopilo samo občinskih meja, temveč je projekt prijavilo celo na razpis Evropske komisije v okviru kampanje za trajnostno mobilnost v mestih, z naslovom "Do the right mix", ki ima za cilj ozaveščanje javnosti o prednostih kombiniranja različnih oblik predvsem okolju prijaznega in javnega prevoza v mestih ter zmanjšanje motornega prometa. Evropska komisija je zamisel o koledarčkih z voznimi redi očitno prepoznala kot dobro, saj jih je vključila v svojo vseevropsko kampanjo, avtorjem projekta pa s tem izrekla veliko priznanje za dosedanje delo.

V vsaki uspešni zgodbi pa mora biti, kot kaže, tudi kanček pelina. Vozni red v koledarčku je namreč vezan na decembra objavljeni vozni red Slovenskih železnic, ki pa si jemljejo diskrecijsko pravico do morebitnih naknadnih sprememb. Manjša sprememba se je pojavila kaj kmalu, in sicer bralce opozarjamo, naj si pri vlaku IC, ki ima odhod iz Ljubljane ob 9.40, dopišejo črko "c".

 

Damjan Debevec


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2017
Danes ni dogodkov.
21.10.201 | Tečaji in delavnice
Tečaj peke kruha v krušni peči
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike
28.10.201 | Tečaji in delavnice
Izdelava nakita iz polstene volne
21.10.201 | Tečaji in delavnice
Tečaj peke kruha v krušni peči
22.10.2017 | Ostalo
Ukročena elektrika, poskusi Nikole Tesle
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike
28.10.201 | Tečaji in delavnice
Izdelava nakita iz polstene volne

Bodite prvi pri oddaji mnenja.