Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno. Krajevne padavine, deloma plohe in nevihte, ki so že zajele severozahodne kraje, se bodo razširile na vso Slovenijo ter od severa ponehale v večernem ali nočnem času. Nekatere nevihte bodo spremljali močnejši nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, v Beli krajini in Posavju še do 33 stopinj C.
20°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 30°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
19°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 6h
Danes bodo ob prehodu vremenske fronte nevihte z močnejšimi nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča.
20°C
27°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Gasilski dom Brezovica pri Borovnici gostil ......


LOKALNE SKUPNOSTI, GASILCI IN ZAŠČITA

| |
13.04.2013      17:34
A A

Gasilski dom Brezovica pri Borovnici gostil žene in dekleta


Tiste četrte sobote v marcu smo dekleta in žene vstopile v gasilski dom Brezovica pri Borovnici s podarjenim rdečim cvetom v rokah, ki je dišal po pomladi.


Deli:

Tej so še dodatno razprli krila naši mladi gasilci in gasilke, ki so se ta večer spremenili v recitatorje, igralce, pevce, harmonikaše. Obudili so se spomini, utrnile so se solze, bile smo ponosne, da imamo v naši kotlini tako samozavestno nastopajoče in take mlade glasbene ustvarjalce – dekliški pevski trio, harmonikaša Nika. Ti imajo pred seboj prav gotovo svetlo glasbeno prihodnost. Seveda o borovniških "Slakih" – ansamblu Livada ne gre izgubljati besed. Zasrbele so nas pete, a smo ugotovile, da se brez naših moških in prostora glede tega ne da kaj dosti storiti. Ampak – saj se bliža sezona veselic!

Sicer pa je pred okoli 40 leti na odru tega gasilskega doma stala prva generacija mladih. Leta so tekla, menjale so se male glavice, zamenjal se je prostor in oder. A ostala je dirigentska roka naše neutrudne Metke Repar Pristavec, dobra volja predsednika PGD Brezovica pri Borovnici – Jožeta Drašlerja, ki finančno in organizacijsko podpira dogodek, in pridne roke naših gospodinj – pod taktirko Franje Jereb, ki poskrbi, da se na gasilskih mizah ob tej priložnosti vedno znajdejo dobrote.

Po dobrih dveh urah lepih misli o mamah, pomladi in toplem soncu smo izstopile v ... belo-puhast mrzel večer. Kot da bi se babica zima medtem odločila, da še ne bo odšla! Brez dvoma so jo premamili nežni glasovi nastopajočih in tople duše organizatorjev! Hvala vam. Pripravili ste nam lep, nepozaben večer!

Karmen Stanovnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača
25.06.2017 | Ostalo
Ukročena elektrika, predstavitev poizkusov Nikole Tesle
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača

Bodite prvi pri oddaji mnenja.